comScore

FutbolArena TV

Kerim Frei'dan FutbolArena'ya özel açıklamalar

16 Kasım 2018, Cuma 18:10

Medipol Başakşehir forması giyen 25 yaşındaki futbolcu Kerim Frei Futbol Arena'ya açıklamalarda bulundu…

“Çoğu insan bizi favori olarak görüyor”

Medipol Başakşehir geçtiğimiz sezon son ana kadar şampiyonluk yarışının içindeydi. Bu sene de oynadığı futbolla beğeni topluyor ve şampiyonluğun önemli adaylarından… Kerim Frei şampiyonluk yarışı için “Geçen sene çok yakındık. Bazı ufak detaylardan dolayı sonunu getirememiştik. Her şey iyi gidiyor. Milli takımda arkadaşlarımız olmasına rağmen idmanlar ağır bir şekilde, iyi bir şekilde devam ediyor. Önemli olan sonunu getirebilmek. Bu sezon yapmak istediğimiz geçen sene yapamadığımızı yapıp geçtiğimiz sezonki puan kayıplarını yaşamamak.” dedi. Birçok yorumcunun da favorisi olduklarını hatırlatmam üzerine: “Bunu bana söyleyen arkadaşlarım da var. Favori olarak görüyorlar bizi, çok insan görüyor. Bu güzel bir şey ama ne olursa olsun bizim için en önemlisi bir oyun planımızın olması. Biz Türkiye'de diğer takımlardan daha farklı bir futbol oynuyoruz. Belli bir sistemimiz var. Kim oynarsa oynasın bu sisteme sadık kalıyor ve bence başarı da bundan dolayı geliyor.”

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı için: “Bizim ilişkimiz geçmişe dayanıyor. Beni Türkiye'ye getiren de kendisidir. Onun döneminde Türkiye'ye geldim, Milli Takım'da da onu döneminde oynamıştım. Hoca mütevazı ve zeki biri. Futbolu da çok iyi biliyor. Belirli oyun prensipleri olduğu için son senelerde şampiyonluğu son haftalara kadar kovaladık. İyi bir insan olduğu, bize de pozitif enerji verdiği için onun isteklerini en iyi şekilde sahaya yansıtmaya çalışıyoruz.” İfadelerini kullandı.

“Abdullah Avcı ligdeki en iyi takım olduğumuzu bize hatırlatıyor”

Soyunma odaları her zaman merak edilir, teknik direktörün oradaki tavrı, motive ediş şekli… Kerim ne olursa olsun Abdullah Avcı'nın oyun planına sadık kalmalarını istediğini şu sözlerle belirtti:  “Devre arasında soyunma odasına girdiğinde eğer maç berabereyse panik yapmamamızı söylüyor. Bizim bu ligde en iyi takım olduğumuzu bize hatırlatıyor. Oyun planına sadık kalmamızı söylüyor, en önemlisi o. Bazı maçlarda mesela 2-1, 1-0 öndeyiz. Buna rağmen hiçbir şekilde oyun planımızın dışına çıkmamamızı istiyor. “

“Bizi farklı kılan bir şey var”

Futbolda taraftar yadsınamaz bir gerçek. Taraftarın desteği futbolcuyu, oynanan oyunu etkiliyor. Gün geliyor kötü giden bir maçta futbolcu tribünlere dönüyor ve destek istiyor… Kerim daha önce Beşiktaş'ta forma giymiş bir isim. Beşiktaş taraftar olarak bakıldığında Medipol Başakşehir'den daha fazla bir kitleye sahip. Kerim bunu kabul ediyor ama bizi farklı kılan bir şey var diyor… İşte o sözleri: “Beşiktaş'ta şampiyon olduğumuz sene taraftarın nasıl bir itici güç olduğunu görmüştüm. Ama burada bizi farklı kılan bir şey var: Biz takım olarak şampiyon olmak istiyoruz. Taraftar tabii ki önemli ama biz grup olarak bunu çok istediğimiz için başarabilirsek eğer bunu başaracağız. Biz burada aile gibiyiz. Bütün oyuncular birbirine çok yakın. Belirli bir taraftarımız var her ne kadar sayısı çok olmasa da… Bence bunun yolu bir şampiyonluk kazanmaktan geçiyor. Eğer şampiyon olursak bu daha fazla insanı stada, Başakşehir'e çekecektir.”

“Tolgay'ın bir disiplinsizliğini görmedim”

Konu Beşiktaş'a gelmişken Beşiktaş'da kadro dışı kalan eski takım arkadaşı Tolgay Arslan'ı soruyorum, çok şaşırıyor:  “Kadro dışı kaldığını bilmiyordum ama kendisi çok iyi bir oyuncu. Daha önce Bundesliga'da oynamıştı. Bundesliga gibi bir ligde oynayıp buraya gelen herkes futbolu biliyordur ve iyi oynuyordur zaten. İyi ve sakin bir insan. Tanıdığım kadarıyla da, en azından benim zamanımda bir disiplinsizliğini görmedim. İdman öncesi fitness salonunda çalışırdı. Gayet sakin, kendi halinde bir arkadaşımız. “

Kerim Frei Ocak 2017'de Beşiktaş'tan Birmingham'a transfer olmuştu. Beşiktaş'tan ayrılış süreci için: “Kimse Beşiktaş'tan ayrılmamı istemedi. Hatta kalmamı da istemişlerdi. Benim için zor bir karardı. Çünkü Beşiktaş'ı çok seviyordum. Ama kendimi de düşünmek zorundaydım. Çok düzenli oynamıyordum. Futbolcu olarak gelişmem lazımdı. Bundan dolayı oynayabileceğim, daha çok süre alabileceğim bir yere gitmem gerekiyordu.” dedi.  

 

Medipol Başakşehir Videoları