comScore

Hoffenheim Hoffenheim

Kerem Demirbay'dan transfer ve Milli Takım açıklaması

23 Aralık 2016, Cuma 09:33
Kerem Demirbay'dan transfer ve Milli Takım açıklaması

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Milli Takıma almak istediği Kerem Demirbay açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Bundesliga'da Hoffenheim forması giyen Kerem Demirbay'ın hangi milli takımı seçeceği merak edilirken, genç futbolcu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundau ve Fatih Terim'e mesaj gönderdi.
 

Fanatik Gazetesi'ne konuşan Kerem Demirbay'ın açıklamaları


"Duygularım fazlasıyla Türk Milli Takımı'yla dolu. Ancak bunu söylerken kafamda soru işaretleri var. Bazılarının kastettiği gibi 'ayrıcalık veya ilk 11 garantisi isterim' gibi bir tavrım yok, olamaz da. Böyle bir istekte bulunmak çok anlamsız. Ancak ben Alman vatandaşıyım ve bu benim kariyerim açısından büyük bir avantaj. İsteğim Türkiye'nin bizi çifte vatandaşlıktan yararlandırması. Federasyonun ben ve benim gibi oyuncuların önünü açacağımı inanıyorum. Çünkü şimdiki statümle İngiltere ve İspanya'ya hiçbir engel yok transferimde. O nedenle bu düşüncelerimin bilinmesini istiyorum."

"FATİH HOCAMA BAĞLI"
"Ayrıca şu duyguyla Türk Milli Takımı'na gelmek istemem. 'Almanlar'a kaptırmamak' anlayışıyla çağrılmak istemiyorum ben Türk Milli Takımı'na... Katkı yapacak ve zaferlere taşıyacak bir futbolcu olarak gelmek istiyorum. Bu konuda polemik olsun istemiyorum çünkü amacım iyi anlaşılmam, naz yapmak değil. Tabii ki bu kararımda en büyük etken Fatih hoca olacaktır. Eğer hocam beni gerçekten istiyorsa ne zaman çağırırsa seve seve Türkiye'ye gidip görüşürüm. Çünkü onunla bire bir görüşmem benim için çok önemli, inşallah hepimiz için hayırlı bir karar olur."

"BUNDESLIGA'NIN DEVLERİNE GİDERİM"

"Hoffenheim'da çok mutluyum. 29 yaşında inanılmaz genç ve inanılmaz bilgili kaliteli bir hoca ile kısa zamanda bu performansı yakaladım. Hocanın en büyük özelliği forma adaleti. Çok çalışkan, bir önyargısı yok. Takımın ofansif anlamda yükünü çekmekten haz duyuyorum ama defansif yönümü de geliştiriyorum. 3 yıllık anlaşmam var. Hedeflerimde önce Bundesliga'nın devleri sonrasında da İspanya ve İngiltere var."

"TÜRKİYE NEDEN OLMASIN"

"Türk kulüpleri de neden olmasın. Cazip bir teklif gelirse düşünürüm. Kariyer planlamamda önceliğimi söyledim. Ama bu konuda kırmızı çizgim yok, profesyonelim ve geleceğimi garanti edecek bir teklife de 'hayır' demem mümkün değil." Gerçekten müthiş sol ayağıyla, üstün futbol zekasıyla, takımın skor yükünü golleriyle ve asistiyle çeken Kerem Demirbay'ı artık çok sık duyacağız. Sanırım onun üzerindeki en ciddi gözler Löw ve Fatih Terim'in olacaktır. İki teknik adam da böyle bir değeri kendi takımında görmek ister. Futbolcu çok yetişiyor ama yıldız bulmak zor bu zamanda, hele Kerem gibisini...

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)