comScore

Kerem Demirbay'dan Mesut Özil'e destek

19 Temmuz 2018, Perşembe 17:48
Kerem Demirbay'dan Mesut Özil'e destek

Almanya'nın sürpriz bir şekilde Dünya Kupası'ndan elenmesinin ardından Mesut Özil tartışmaları devam ediyor. Mesut Özil'e destek veren bir başka oyuncu da Kerem Demirbay oldu.

FutbolArena Dış Haberler - Almanya'da Mesut Özil tartışmaları devam ederken futbol camiasından oyuncuya destekler devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü için eleştirilen Mesut Özil'e Kerem Demirbay sahip çıktı.
 

Kerem Demirbay, Mesut Özil için neler dedi?


Kerem Demirbay, Kicher Dergisi'ne verdiği röportajda Mesut Özil ile ilgili gündeme dair açıklamalar yaptı. Kerem Demirbay: "Mesut Özil'in milli marşı söylemesine gerek yok. Almanya formasını gururla giyiyor" dedi.

Demirbay, "Her şey yolunda giderse, her şey her zaman iyidir, ama eğer gitmezde kişileri dışarı çıkarmanın kötü olduğunu anlıyorum. Her zaman her şeyi sorgulamak zorunda olunmamalı. Mesut gururla formayı giyer, tıpkı benim gibi herkesin de formalarını gururla giyer" diye konuştu.
Almanya Milli Takımı ile Dünya Kupası kadrosunda boy gösteremeyen Kerem Demirbay,  "Benim amacım her zaman Almanya Milli Takımı froamsını giymek. Bu benim amacım, onu istiyorum ve bunun için her şeyi yapacağım" diye konuştu.
 

Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a neden tepki gösterildi?


Dünya Kupası'ndan önce Türk kökenli futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrasında Almanya'da her iki futbolcuya yönelik adeta bir linç kampanyası başlatılmıştı. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Uyum Bakanı Joachim Stamp (FDP) Dünya Kupası Almanya-Meksika maçı öncesinde ilkay Gündoğan'ın formasını giyerek, futbolculara yönelik yanlış algının sona erdirilmesi mesajını verdi. KRV Uyum Bakanı Stamp, sosyal medya hesabından yayınladığı fotoğraf ve yazılı açıklama ile her iki futbolcunun kendi başarıları ile Almanya Milli Takımı forması giydiğini hatırlattı. Stamp, "Özil ve Gündoğan'ın Erdoğan ile görüşmesi Almanya'da uyum konusunda bir ateşli tartışmaya yol açtı. Evet, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Erdoğan ile fotoğrafı beni hayal kırıklığına uğrattı ve kızdırdı. Her iki futbolcuda pek çok genç için rol modeller. Özellikle, Türk kökenliler için futbolcuların başarısı büyük önem taşıyor" dedi. 

Bundesliga Haberleri FutbolArena'da

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!