comScore

Kenzul Ars duası anlamı - Kenzul Ars duası kaç ayettir? Kenzul Ars duası Kuran'da nerede?

30 Haziran 2018, Cumartesi 01:36
Kenzul Ars duası anlamı - Kenzul Ars duası kaç ayettir? Kenzul Ars duası Kuran'da nerede?

Kenzul Ars suresi YKS sınavına girmeden önce insanların anlam ve okunuşunu en fazla arama yaptığı duaların başında geldi. Kenzul Ars suresi Kuran'da kaçıncı sayfada? Kenzul Ars suresi Kuran'da nerede? Kenzul Ars  suresi hakkında bilmeniz gerekenler haberimizin devamında. 

YKS sınavına girecek olan milyonlarca insan sınav öncesi okunacak dualar hakkında araştırma yapmaya başladı. Bu araştırma sonucunda Kenzul Ars duası hakkında yoğunluk oluştu. Peki Kenzul Ars duası nasıl okunur? Kenzul Ars duası kaç ayettir? Kenzul Ars suresi Kuran'da kaçıncı sayfada? Kenzul Ars suresi Kuran'da nerede? Kenzul Ars  suresi hakkında bilmeniz gerekenler ve Kenzul Ars süresinin anlamını merak edenler için Kenzul Ars suresi hakkında hazırladığımız habere göz atabilirsiniz. 

Kenzül Arş Duası, her türlü dilek, hacet, sıkıntı ve zor durumlarda okunabilecek faziletli dualardandır. Çok az bilinir fakat oldukça faziletlidir kenzul ars duasi.
Bazen insan öyle zor durumlar yaşar ve öyle bir yardıma ihtiyaç duyduğumuz anlar vardır ki. Herşey bir anda tersine gitmeye başlar. Bir bakarız yanımızda hiç kimse kalmamış ve derlerimizle başbaşayız. O anda Allah'tan başka bir yardım isteyeceğimiz bir kimsemiz kalmamıştır. Artık dua etme vakti gelmiştir. Belki de Rabbimiz böylesini hayırlı ve uygun görmüştür, bizden dilek dua beklemektedir.
Birçok dua, zikir vardır. Fakat sizlere kenzül arş duası olarak bilinen duadan bahsedeceğim.
Kenzül arş duası Allah'u Teala'nın sırlı isimlerinin hürmetine yapılan oldukça da güçlü bir duadır. Kenzül ars duası ‘nın Arapça Okunuşu ve anlamı ile de okuyabilirsiniz. Gerçek ve saf bir niyetle Rabbimize Onun Yüce İsimlerini vesile kılarak dua etmeliyiz. Kenzül Arş Duası Allah'a ibadet maksadı ile okunursa Allah-u Teala kullarını duanın meyvelerinden mahrum bırakmaz.


Kenzul Ars duası faziletleri ve anlamı


Kıyamet günü geldiğinde duayı okuyan kişi Cenab-ı Allah tarafından o kadar parlak kılınır, o kadar tertemiz olur ki ahrete gittiğinde okuyan kişiyi görenler onu melek ya da Peygamber sanırlar.
Okuyan kişi kabir azabı çekmez ve kıyamet günü geldiğinde de cennet kapılarının açılması için peygamber ve melekler çaba sarf eder.
O duanın verdiği feyiz ile kişi sırat köprüsünü çok kolay ve hızlı şekilde geçer.
Bir kişi günahkâr olsa dahi bu duayı okuduğunda umreye gitmiş gibi 1000 sevap yazılır.
Çeşitli nedenlerle korku yaşayan kişiler ve susuz kalan kişiler bu duayı okuduğunda Allah tarafından dayanma gücü verilir.
Hastalıkların geçmesine ve şifa bulmasına neden olan oldukça etkili bir dua olan kenzül arş duası aynı zamanda aç insanlar için okunduğunda biri tarafından onların doyurulmasına vesile olunur.
Kimseye muhtaç olmamak için de okunabilen bu dua sayesinde borcu olanlar borçlarından en iyi şekilde ve en kısa zamanda kurtulmaktadır.
Dilek duası denildiğinde her ne kadar ilk akla dünyevi zevkler akla gelse de ahret için de okunmalıdır. Ahiret için kenzul ars duasi okunduğunda iyi amellere ulaşılmasına yardımcı olur.
Duanın cinlerden ve kötü ruhlu tüm mahlûklardan koruma özelliği bulunmaktadır. Okunduğunda Allah'ın izniyle hiçbirisi okuyana zarar vermezler.
Duayı okuyan kimseye melekler istiğfar etmekle kalmaz aynı zamanda yaşamı boyunca da o kişinin evinden bereket eksik olmaz.
Hastalıklardan korunmak için okunduğunda bu dua kağıda yazılarak üstünde taşımalıdır. Ayrıca bu duayı okuyanların peygamberimizi rüyasında göreceği de rivayet edilmektedir.

SINAV MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)