comScore

Kenan Sofuoğlu hastaneye kaldırıldı

30 Eylül 2017, Cumartesi 22:06
Kenan Sofuoğlu hastaneye kaldırıldı

Kenan Sofuoğlu, Fransa'daki yarış öncesi yapılan sıralama turlarında geçirdiği kaza nedeniye hastaneye kaldırıldı.

FutbolArena - Kenan Sofuoğlu motor yarışları için gittiği Fransa'da herkesi korkutan bir kaza geçirdi. Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa ayağı öncesi sıralama turlarına katılan Kenan Sofuoğlu, kötü hava şartları nedeniyle kaza geçirdi. Kazanın ardından apar topar hastaneye kaldırılan milli motosikletçide kırıklar tespit edildi.
 

Kenan Sofuoğlu'nun sağlık durumu nasıl?


Sofuoğlu bugün Fransa yarışı için yapılan sıralama turunda kaza yaptı. Pist üstünde yapılan ilk kontrollerin ardından hastaneye kaldırılan Kenan'ın bel ve kalçasında üç tane kırık olduğu tespit edildi. Sofuoğlu ameliyat için bu gece ambulans uçak ile Türkiye'ye dönecek.

Sofuoğlu'nun bu kaza sonrası sezonu kapatması bekleniyor. Kenan Sofuoğlu, Supersport'ta son 2 seneyi şampiyon bitirmişti. 

 

Kenan Sofuoğlu kimdir?


25 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı Akyazı'da dünyaya gelen Kenan Sofuoğlu, 2007 yılında Supersport Dünya Şampiyonluğu'nda sezonun bitimine 3 yarış kala şampiyon olmuştur.

Bu sezon 6'ncı, Supersport kariyerindeki 38'inci zaferini elde eden Kenan Sofuoğlu, 2007, 2010, 2012 ve 2015'in ardından 5. kez Supersport şampiyonu oldu.

Ağabeyi Sinan Sofuoğlu 9 Mayıs 2008 günü Kocaeli Körfez Pisti'inde geçirdiği motosiklet kazası sonucu hayatını kaybetmiştir.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)