comScore

Kemal Kılıçdaroğlu'dan Suruç'taki 'Blok Oy' iddiası için ne dedi? (Kılıçdaroğlu'dan Suruç açıklaması)

24 Haziran 2018, Pazar 14:29
Kemal Kılıçdaroğlu'dan Suruç'taki 'Blok Oy' iddiası için ne dedi? (Kılıçdaroğlu'dan Suruç açıklaması)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına Suruç'taki olaylarla ilgili açıklamalar yaptı. Suruç'ta oylar çalındı mı? Suruç'taki oy değiştirme işlemiyle ilgili Kemal Kılıçdaroğlu neler dedi? Kemal Kılıçdaroğlu oy kullandıktan sonra neler dedi? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Türkiye'de sandık başında! 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimi için oy verme işlemi devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suruç'ta değiştirildiği iddia edilen ve blok oy kullanıldığı öne sürülen gelişmeyle ilgili konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu nerede oy kullandı? Suruç'ta ne oldu?

Kemal Kılıçdaroğlu, Suruç'taki olayla ilgili oyunu kullandıktan sonra sert açıklamalar yaptı. Genel merkezde ekip kurduklarını ve milletvekillerini de görevlendirdiklerini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, Suruç'taki görevlilere seslendi.
 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suruç açıklaması - Suruç'taki oylar değiştirildi mi? Kemal Kılıçdaroğlu ne dedi? (24 Haziran Pazar)


“Eşim ve oğlumla oylarımızı kullandık. Genel merkezde arkadaşlarımız çalışıyor. Milletvekillerini görevlendirdik. Türkiye genelinde sorunla karşılaşmadık. Belli bölgelerden ciddi şikayetler geliyor. Milletvekili arkadaşlarımız sorunu çözmek için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Belki bugün öğleden sonra parti sözcümüz basına ayrıntılı açıklama yapacak. Kamu görevlilerine açık net çağrıda bulunuyorum. Devlet memuru olduğunuzu unutmayınız. Bir siyasi partinin memuru değilsiniz, devletin bekası, adalet için çalışmak zorundasınız. Birilerinin baskısı altında çalışmayın. Onlara devlet memurları olduğunu hatırlatmak benim görevimdir. Seçimin üzerine gölge düşmemesi gerekir. Her gölge demokrasiye bir darbedir. Lütfen herkes görevini yapsın. Hiç kimsenin başka iş yapmasını istemiyoruz.”
 

Suruç'ta ne oldu? Suruç seçim 2018 oylar çalındı mı?


Suruç ilçesinde geçtiğimiz günlerdeki silahlı kavgada adı geçen AKP milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız ve yakınlarının okulları dolaşarak AKP ve Erdoğan lehine blok oy kullandırttığı, oy kullanmaya gelen yurttaşları ve sandık görevlilerini tehdit ettiği iddia edildi.
Öte yandan CHP Parti Meclisi Üyesi Mehmet Ali Çelebi sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Şanlıurfa'da 30'a yakın köyde müşahitlerimiz baskı ile uzaklaştırıldı. Canhıraş bir mücadele devam ediyor. Ne olursa olsun milli irade kazanacak!" dedi.

OY KULLANIRKEN GEREKLİ EVRAKLAR >>  

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"