comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'un başkanı Fenerbahçe maçı öncesi açıkladı: 'Yanlışlık olmuş'

28 Şubat 2017, Salı 19:52
Kayserispor'un başkanı Fenerbahçe maçı öncesi açıkladı: 'Yanlışlık olmuş'

Kayserispor'un Fenerbahçe için belirlediği bilet fiyatı 150 TL mi? Kulüp başkanı Erol Bedir, açıklık getirdi.

FutbolArena Özel - Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, 2 Mart Perşembe günü Fenerbahçe ile oynayacakları Türkiye Kupası Çeyrek Final ilk mücadelesi öncesi bilet fiyatları konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 

Kayserispor'un Fenerbahçe için belirlediği bilet fiyatı 150 TL mi?


Kayserispor'un daha önce resmi internet sitesinden açıkladığı ve Fenerbahçe taraftarları için belirlediği 150 TL bilet fiyatının yanlışlıkla yazıldığını ve o açıklamanın da kaldırıldığını belirten Başkan Erol Bedir, ‘‘Lig maçında belirlenen bilet fiyatından dolayı yanlış açıklanmış. Daha sonra hemen açıklama kaldırıldı. Zaten satışta yapılmamıştı.'' açıklamasında bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun belirlediği mevzuatlara göre hareket edeceklerini ifade eden Bedir, bu konudan dolayı ceza ödeme lükslerinin de olmadığını belirtti.
Kayserispor kulüp başkanı Erol Bedir açıklamalarına şöyle devam etti:

‘‘Bizden önceki yönetim Fenerbahçe ile oynanan lig maçı için 150 lira misafir takım bilet fiyatı belirlemiş bizde onu değiştirmedik. Yasal olarak misafir takım taraftarının olduğu kısım ile aynı tribünde bulunan ev sahibi taraftarın olduğu kısmın bilet fiyatından en fazla yüzde 30 daha yüksek olabilir. O yüzden Türkiye Futbol Federasyonu'nun mevzuatına uygun hareket edeceğiz. Yani biz seyir kalitesi aynı olan tribünde kendi taraftarımıza 5, misafir takım taraftarına da 100 lira bilet fiyatı belirlersek bunun en az 100 bin TL cezası var. Bizim bu cezayı ödeme gibi bir lüksümüz yok.'' 
 

Kayserispor – Fenerbahçe maçı bilet fiyatları ne kadar?


Fenerbahçe ile oynayacağı kupa mücadelesinde kendi taraftarına kale arkası tribününü 15 TL olarak belirleyen Kayserispor kulübü bu fiyatın en fazla yüzde 30'unu misafir takım tribünü için belirleyebilecek.  

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)