comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'da şok gelişme! Başkanlıktan vazgeçti

02 Ocak 2017, Pazartesi 00:47
Kayserispor'da şok gelişme! Başkanlıktan vazgeçti

Kayserispor'da Başkan adayı olan Saffet Külahçı, kulübün başına geçmekten vazgeçti. 

FutbolArena -  Kayserispor Başkan Adayı olan Saffet Külahçı sarı-kırmızılı takımın başına geçmekten vazgeçti. 

Kayseri Tempo sitesinde yer alan habere göre, Cuma günü Kayserispor Başkan adaylığını açıklayan işadramı Saffet Külahçı, bugün farklı bir karara imza attı.


Kayserispor'da Saffet Külahçı başkanlıktan vazgeçti


Cuma günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüşerek başkanlığı için onay alan, Cumartesi günü de yönetim kurulu aday listesi ile belediye başkanlarının da bulunduğu bir toplantı gerçekleştirip Kayserispor kulübüne giden Saffet Külahçı, birgün sonra ise farklı bir tablo ile karşı karşıya kalınca kararından geri adım attı.
Kayserispor için acilen ödenmesi gereken 10 Milyon TL olduğunu, bunu 1 gün içerisinde çıkarmalarının mümkün olmayacağını dile getiren Saffet Külahçı, "Kayserimizin önde gelen insanlarının onayı ile biz yola çıkma kararı aldık. Kayserispor'u başarıya taşıyabileceğine inandığımız insanlardan oluşan bir yönetim kurulu oluşturduk. Ancak bize söylenen rakamlar ile önümüze çıkan rakamlar arasında uçurum var. Dolayısıyla bu yolda sağlıklı bir şekilde yürümenin mümkün olmayacağı kanısına vardık. Kayserispor, şehrimizin önemli bir kulübü. Bu kulübümüzün de zarar görmemesi adına aldığımız kararı erkenden kamuoyu ile paylaşmayı uygun bulduk. Yani Kayserispor başkan adaylığından vazgeçtiğimi belirtiyorum" dedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)