comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'da flaş ayrılık! Sözleşmesini feshetti

08 Ocak 2017, Pazar 19:38
Kayserispor'da flaş ayrılık! Sözleşmesini feshetti

Kayserispor'da Sırp futbolcu Srdjan Mijailoviç alacakları ödenmediği için sözleşmesini tek taraflı feshetti. 

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig'de takımın başına Sergen Yalçın'ın gelmesiyle birlikte transferde hareketli günler yaşayan Kayserispor'da Srdjan Mijailoviç alacaklarını ödenmediği gerekçesi ile sözleşmesini tek taraflı feshetti. 

Transfer tahtası kapalı olan ve transfere engel yaklaşık 12 milyon TL borçu olan Kayserispor 'da yerli oyuncuların bir kısmını da ödeme yapılmazken oyuncuların önümüzdeki hafta sürelerinin dolacağı fesih hakkı elde edecekleri öğrenildi. 
4 sezondur Kayserispor forması giyen Sırp futbolcu bu sezon ligde 15 maçta görev aldı. 

ESKİ BEŞİKTAŞLILAR KARŞI KARŞIYA

Kayserispor'un başına geçen Sergen Yalçın ve Gaziantepspor'u çalıştıran İbrahim Üzülmez, Veli Kavlak ve Kerim Frei'a talip oldular. Ancak iki oyuncu da ayrılmak istemediklerini belirtti.

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın da Kerim Frei'a talip olduğu biliniyor. Deneyimli teknik adam konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde, "Eto'o olayı olmadan önce, adı bile geçmeden önce Kerim Frei'i istedim. Necip yazıldı çizildi ama ben Necip'i istemedim. Beşiktaş zaten vermez Necip'i. Ben olsam, ben de vermem. Joker gibi bir oyuncu çünkü" açıklamasını yapmıştı.
 

Kayserispor Başkanı Erol Bedir'den FutbolArena'ya açıklama


Spor Toto Süper ligin ikinci yarı hazırlarını Antalya'da sürdüren Kayserispor bir yandan transfer çalışmalarını sürdürürken bir yandan da tek taraflı olarak sözleşmesini fesih eden futbolcuları takıma geri kazandırma mücadelesi veriyor.

Sırp futbolcu Srdan Mijoilovic'in tek taraflı olarak sözleşmesini fesih etmesinin ardından, kulübün başkan adayı Erol Bedir FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.

HANGİ FUTBOLCULAR  FESİH ETTİ ?

Sarı- kırmızılı kulübün başkan adayı Erol Bedir Srdan Mijoilovic'in yanı sıra birçok yabancı futbolcunun da geçmiş sezonlardan alacaklarını alamadıkları için Türkiye Futbol Federasyonu'na fesih için başvuruda bulunduğunu belirtti.

Sözleşmesini fesih eden yabancı futbolcularla görüşme gerçekleştirdiklerini de belirten Erol Bedir, ‘‘Fesih olayı bir süreçtir. Bu zaman zarfından fesih kararı alıp ta, takımımıza katkı sağlayacağını düşündüğümüz futbolcularla görüşmelerimiz oldu. Srdan Mijoilovic iki senedir alacaklarını alamadığı için federasyona başvurmuş. Mijoilovic'e geçtiğimiz sezondan ve bu sezondan alacaklarını ödeyelim dedik fakat bize geri dönüş sağlamadı. Parantez içinde şunu da söylüyorum, Sergen hocanın da takımda düşündüğü bir isim değildi. Böyle olunca da tekrar yeni bir görüşme yapmadık. Mijolovic'in yanı sıra ödemelerini alamadıkları için Kanak Bıyık, Nakoulma, Welliton'da yine aynı şekilde fesih için federasyona başvurmuş oyunculardı. Hocanın takımda görmek istediği bu futbolcularla hemen irtibat kurup ödemelerini yaptık. Sadece Nakoulma'dan haber bekliyoruz'' dedi. 

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!