comScore

Kayserispor Kayserispor

Transfer Haberleri: Kayserispor'da Ryan Mendes açıklaması

28 Haziran 2018, Perşembe 12:34
Transfer Haberleri: Kayserispor'da Ryan Mendes açıklaması

Kayserispor yönetimi Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından Al Sharjah Futbol Takımı'na transfer olan Ryan Mendes ile ilgili bir açıklama yayınladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından Al Sharjah Futbol Takımı'na imza atayn oyuncusu Ryan Mendes için bir açıklama yayınladı.

Kayserispor yönetiminden yapılan açıklamada Ryan Mendes'i satmak istemediklerini ancak Arap kulübünün serbest kalma bedelini yatırarak transferi gerçekleştirdiği belirtildi.
 

Kayserispor'un yaptığı Ryan Mendes açıklaması


Son günlerde bazı yayın organlarında çıkan haberlerde oyuncumuz Ryan Mendes'in takımımızdan ayrılıp, başka kulüplere transfer olacağı belirtilmekte ve bonservis bedeliyle ilgili de bir takım yanlış bilgiler paylaşılmaktadır.
Adı geçen oyuncumuzu satmayı düşünmemekle birlikte,

Kulübümüzle yaptığı sözleşmede ( 2016-17 sezonu devre arasında ) oyuncunun istemesi halinde belli şartlara bağlı olmak kaydıyla bir "ÇIKIŞ BEDELİ " vardır. Bu çıkış bedelini yatırdığı takdirde, bu konuda kulübümüzün herhangi bir itiraz hakkı bulunmamaktadır. Bonservis ödemeden takımımıza  kazandırılan Mendes için kulübümüze yatırılması gereken bedel üzerinden indirim yapmamız ise söz konusu değildir. Kaldı ki, bu açıklamanın yayınlandığı ana kadar bize ulaşan bir teklif veya bedel de bulunmamaktadır.

Çıkış opsiyonu tespit edilirken, bazı diğer faktörlerle birlikte oyuncuya ödenen  yıllık maaşa göre de pazarlık yapılmaktadır. Yani futbolcuya 500.000 € ücret ödüyorsanız 5.000.000 £ gibi yüksek bir çıkış bedeli yazamazsınız. Fesih bedelini artırmak isterseniz oyuncuya da daha yüksek bir bedel ödemek zorunda olursunuz. Bahse konu oyuncumuz Mendes'in transfer edildiği 2016-17 sezonu devre arasındaki takımımızın ekonomik ve puan açısından durumu, sakatlıktan yeni çıkmış oyuncunun ilerleyen dönemlerde göstereceği performans gibi şartlar düşünüldüğünde bonservis ödenmeden transfer edilen oyuncu için miktarı ne olursa olsun  herhangi bir çıkış bedeli yazılması bile olumludur. Kaldı ki, kulüplerin birçok oyuncusunu bedelsiz veya bir miktar ödemeyle göndermekte bile zorlandığı bugün ki şartlarda  Mendes'in hem takımımızda oynadığı dönemdeki performansı hem de başka takıma gitme durumunda KAYSERİSPOR'a kazandıracağı ekonomik katkı küçümsenmemelidir.

Ve yine Büyük Taraftarımızdan ricamız ise;

Hem bu gibi detayları olan konularda, hem de diğer transfer konularında her şey netleşip sonuçlanmadan yorum yapmamalarıdır.

Ve yine 18 süper lig kulübü içerisinde teknik heyeti ile istişare ederek eksiklerini belirleyen ve bu noksanlarını en çabuk şekilde ve nokta transferlerle tamamlamaya çalışan Kayserispor olmasına ve bu özelliği  ulusal spor otoritelerince  de kabul edilmesine rağmen  hiçbir şeyden memnun olmayan ve her  şeyi  kendisinin  bildiğini zanneden bazı kişilerin de isteyerek veya istemeden  aranıza nifak sokmasına izin vermemeniz  de yönetim olarak arzumuzdur.

 Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)