comScore

Kayserispor Kayserispor

TFF, Kayserispor'a eksik belge mi yolladı?

09 Aralık 2017, Cumartesi 14:45
TFF, Kayserispor'a eksik belge mi yolladı?

Kayserispor, PFDK tarafından 1 maç oynamama cezasına çarptırılan Deniz Türüç için Tahkim Kurulu'na oyuncunun Alanyaspor maçında almış olduğu darbenin görüntüsü ile savunmasına rağmen ceza onandı. 

FutbolArena - Kayserispor'un futbolcusu Deniz Türüç, Süper Lig'in 14. haftasında oynanan Aytemiz Alanyaspor mücadelesi sonrasında çıkan olaylar nedeni ile PFDK tarafından 1 maç oynamama cezasına çarptırılmıştı. TFF'nin Kayserispor'a eksik belge yolladığı iddia edildi. 


Kayserispor'de Deniz Türüç'ün cezası neden kaldırılmadı


Kayserispor, Alanyaspor maçında yaşanan olaylar nedeni ile 1 maç ceza alan ve Beşiktaş maçında cezalı duruma düşen Deniz Türüç için geçtiğimiz gün resmi site aracılığı ile Tahkim Kurulu'na başvuracaklarını açıklamıştı. 

GÖRÜNTÜLÜ SAVUNMA
Kayserispor, PFDK tarafından 1 maç oynamama cezasına çarptırılan Deniz Türüç için Tahkim Kurulu'na oyuncunun Alanyaspor maçında almış olduğu darbenin görüntüsü ile savunma yaptı. Kayserispor yönetimi, Deniz Türüç'ün savunmasını Tahkim Kurulu'na yaptı ve Beşiktaş maçında olan cezasının kaldırılmasını istedi. Kayserispor, Alanyaspor deplasmanında çıkan olayların ardından aldığı cezalarla ilgili Tahkim Kurulu'na itirazda bulunurken Deniz Türüç'ün bu fotoğrafını da paylaştı. Ancak Tahkim Kurulu Deniz Türüç'ün 1 maçlık cezasını kaldırmadı.


Tahkim Kurulu Kayserisporlu Deniz Türüç'ün cezasını onadı


BELGE Mİ SAKLADILAR?

TFF gözlemcisinin raporunda Kayserispor'a eksik belge verilmesi sonucunda Deniz Türüç'ün gögüsünde yer alan tırnak izlerinin raporda yer almadığı iddia edildi. Bunun üzerine Kayserispor yönetiminin Tahkim Kurulu'na Deniz Türüç'ün gögüsünde yer alan tırnak izlerinin fotoğrafı ile savunma yapmasına rağmen Deniz Türüç'ün cezasında indirime gidilmedi.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.