comScore

Kayserispor Kayserispor

Süper Lig'in istikrar abideleri! Umut Bulut gençlere taş çıkarttı

21 Mart 2018, Çarşamba 22:34

Süper Lig'de geride kalan 26 haftada en çok süre alan futbolcuları derledik. 35 yaşındaki Umut Bulut gençlere adeta taş çıkarttı.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de geride kalan 26 hafta sonunda en çok süre alan, istikrar abidesi futbolcuları derledik. Kayserispor'un 35 yaşındaki golcüsü Umut Bulut ve Göztepe'nin tecrübeli orta saha oyuncusu Andre Castro bu listede ön plana çıkan isim oldu.

KALE VE SAVUNMACILAR ÖN PLANDA
Doğal olarak önce kaleciler, sonra da savunma oyuncuları bu listede ön plana çıkan futbolcular oluyorlar. Teknik adamlar oyuncu değişikliklerini genelde kanat, forvet ve orta saha oyuncularından kullandıkları için en az değişen mevkiilerin en çok sahada kalması olağan bir süreç oluyor. 


Süper Lig'in en istikrarlı futbolcuları


Kaleciler dışında en çok süre alan futbolculardan Gael Clichy, Diego Angelo, Caner Osmanpaşa, Titi, Bjarsmyre 2.250 dakika sahada kaldılar ve sadece bir maç kaçırdılar.

Bu savunma oyuncularından sonra Göztepe'nin orta sahadaki dinamosu Andre Castro geliyor. 2241 dakika süre alan Castro, kaleci ve savunma oyuncusu olmayan tüm futbolcular arasında zirvede yer alıyor. UMUT BULUT FARKI

Kayserispor'un 35 yaşındaki golcüsü Umut Bulut ise 2189 dakika ile en çok süre alan santrfor konumunda. Bu sezon forvet bölgesinde en az 1 maç oynamış tam 91 futbolcu yer alırken, Umut Bulut 35 yaşındaki haliyle gençlere taş çıkardı ve en çok forma bulan futbolcu oldu.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.