comScore

Kayserispor Kayserispor

Pedro Henrique ödemeye 1 gün kala FIFA'ya başvurdu

19 Nisan 2020, Pazar 16:22
Pedro Henrique ödemeye 1 gün kala FIFA'ya başvurdu

Kayserispor'da maaş ödemelerine 1 gün kala FIFA'ya başvuran Pedro Henrique'nin ödemesi hukuken yapılamadı.

FutbolArena - Kayserispor'un Brezilyalı futbolcusu Pedro Henrique, ödemeye 1 gün kala alacağı nedeniyle FIFA'ya başvurdu. Koronavirüs nedeniyle Süper Lig'de başlayan krize rağmen Kayserispor yönetimi ödemelerin tamamını yaptı. Pedro Henrique'nin ödemesi ise hukuken yapılamadı.
 

Pedro Henrique Kayserispor'dan ayrılacak mı?


Kayserispor, zorlu ekonomik şartlara rağmen oyuncularının maaşlarınıın tamamını ödedi. Ancak Brezilyalı futbolcu Pedro Henrique, ödeme gelmesine bir gün gibi kısa bir süre kala Mart ayı alacağı için FIFA'ya başvuru yapınca hukuken ödemesi gerçekleştirilemedi.

BÜLENT BÖLÜKBAŞI'DAN FIFA AÇIKLAMASI
Öte yandan Kayserispor Sportif Direktörü Bülent Bölükbaşı, İHA'ya yaptığı açıklamada, "Mevcut şartlarda bir oyuncunun FIFA hamlesi yapması başkanı ve bizi üzdü. Bu şartlarda ödeme yapmamıza rağmen bir oyuncunu böyle hamle yapması bizi üzdü. Galiba birileri tarafından o oyuncun kafası çeliniyor. Mart ayı için FIFA'dan bize yazı göndermek ne kadar etik? Ödeme talimatı verilmişti. FIFA'dan yazı gelince biraz beklettik. Çünkü arada ödeme farkı çıkıyor. Yazı gelince şimdi eksik ödeme yapmış olacağız, Mart ayını da istiyor. Muhtemelen birilerinin etkisi altında bu işlemi yaptı." dedi.

Son dakika Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!