comScore

Kayserispor Kayserispor

Marius Sumudica 'kartal pozu' nedeniyle özür diledi!

08 Mayıs 2018, Salı 13:45
Marius Sumudica 'kartal pozu' nedeniyle özür diledi!

Kayserispor'un Rumen Teknik Direktörü Marius Sumudica, Beşiktaş maçında verdiği pozla ilgili olarak özür diledi.

FutbolArenaSüper Lig ekiplerinden KayserisporTeknik Direktörü Marius Sumudica, dün oynanan Beşiktaş maçı öncesi yaptığı 'kartal pozu' sonrasında camiadan ve taraftardan özür diledi.

"ANLAMINI BİLMİYORDUM"
Sunucuda, "Yapmış olduğum hareketin Beşiktaş kulübünün sembolü anlamına geldiğini maçtan sonra öğrendim" dedi.

 
Sumudica'nın 'kartal pozu' açıklaması


Marius Sumudica açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

"07.05.2018 Pazartesi günü İstanbul'da oynadığımız Beşiktaş müsabakası öncesinde yapmış olduğum hareketin Beşiktaş kulübünün sembolü anlamına geldiğini maçtan sonra öğrenmiş bulunmaktayım. Türkiye'ye geldiğimden bu zamana kadar taraftarlar, medya mensupları ve tüm futbol ailesine saygı duyarak pozitif ilişkiler içerisinde olmaya çalıştım. Bu bağlamda bir basın mensubunun ve yedek kulübesi arkasındaki bir taraftarın ricası ile onları kırmayıp anlamını bilmediğim bu hareketi yaptım. 

Kayserispor teknik direktörü olarak insanları kırmamak adına ne anlama geldiğini bilmediğim bu hareket nedeniyle üzüldüklerini düşündüğüm ve haklı olarak tepki gösteren camiamızdan ve tüm taraftarlarımızdan özür dilerim.

Marius Sumudica"


Kayserispor taraftarından Marius Sumudica'ya tepki


Kayserispor taraftarları ise Beşiktaş maçı sonrasında Sumudica'ya büyük tepki göstermişti.

Kayserispor taraftarı grubu Kapalı Kale yaptığı yazılı açıklamada, "Köçekler bile senin eline su dökemez sayın hocam! Sanma ki sayın derken sana olan saygımızdan hâlen Kayserisporumuzun. Mevcut teknik direktörü olduğundandır.

Peki ya senin duruşun hocam hangi karakterinin duruşu hani şu berabere biterken tribünlere koşarak sevinç çığlıkları atarken  ki karakterin mi yoksa tribün önünde takımını yanına alarak verdiğin pozdaki kişi mi senin karakterin! Şehrimize ve 53 yıllık şerefli mazimize karaktersizliğine leke düşüremezsin hoca ya son olan olaylardan dolayı bütün şehir ve cefakar taraftarından özür dileyeceksin yada karaktersizliğini kabul edip bu şerefli armayı ve toprakları terk edeceksin!  Bu şerefli armanın en büyük sembolüdür. Emek, onur, hak, şeref ve mücadele bu ülküleri kendinde hissetmeyen her kim varsa bir an önce bu armayı terk etsin bizim sevdamız spor magazin sayfalarının haber yapacağı cinsten değil. Uğruna can verenlerin sonunda acı olduğunu bile bile canım feda olsun diye haykıranların yer aldığı gazete sayfalarının haber yapacağı cinsten. Sana Gazete manşetlerinin en üstünden haykırıyoruz, hoca ya ayağını denk al!

Kayserispor ile ilgili haberlere Kayserispor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"