comScore

Kayserispor Kayserispor

Marius Sumudica: "Bursaspor beni istiyor"

24 Mayıs 2018, Perşembe 12:49
Marius Sumudica:

Kayserispor'dan kısa bir süre önce ayrılan Marius Sumudica, ülke basınına verdiği demeçte Bursaspor'un kendisini istediğini söyledi.

FutbolArena - Kayserispor'da sezonun bitmesine 1 maç kala görevinden ayrılan Rumen çalıştırıcı Marius Sumudica'dan ülkesinde şaşırtıcı bir itiraf geldi. Sumudica, Bursaspor başkan adaylarından birinin kendisini takımda görmek istediğini söyledi.
 

Sumudica, Bursaspor'un başına geçecek mi? (24 Mayıs Perşembe)


Kayserispor'un eski çalıştırıcısı Marius Sumudica, Rumen basınına verdiği demeçte, "Bursaspor'un başkan adaylarından biri kulübün gelecekteki yöneticisi olarak beni istiyor. Seçimlerde neler olacağını göreceğiz" diye konuştu.

Bursaspor'da yeni dönem başkanı bu hafta sonu yapılacak genel kurul sonrasında belli olacak. Başkan adayları arasında Ali Ay, Hüseyin Akdemir, Lemi Keskin ve Ahmet Bozdemir bulunuyor. Bu 4 isimden hangisinin Sumudica'yı istediği ise şimdilik gizemini koruyor.

Marius Sumudica hangi takımı çalıştıracak?


Kayserispor'dan ayrılan Marius Sumudica, gelecek sezon Türkiye'de kalmak istiyor. %80 ihtimalle Türkiye'de kalacağını söyleyen Sumudica, bazı takımlarla görüşmelerin olabileceğini söylerken "Türkiye'den teklif gelmesini bekleyeceğim. Bu teklif olmazsa başka ülkelerden gelecek teklifleri değerlendireceğim" dedi.
"ROMANYA'YA GİDİP HER MAÇ 50 KİŞİDEN ÇİNGENE DİYE HAKARET Mİ YİYEYİM?"

Türkiye'de yaşadığımı hissettim diyen Sumudica, Rumen futbolunu eleştirdi ve "Türk futbolunda saygı var. Romanya'da takım çalıştırıp her maç arkamdaki 50 kişiden 'çingene' diye hakaret yemektense bahçemde resim çizmeyi tercih ederim" ifadelerini kullandı.

Gazeta Sporturilor'un haberine göre Marius Sumudica'ya Romanya'da şampiyonluk yarışı veren CFR Cluj ve FCSB'tan da teklif var... Sumudica'ya ayrıca Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi liglerden de teklif gelmişti. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"