comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'un 16 yaşındaki yıldızı Doğan Alemdar profesyonel oldu

15 Mart 2018, Perşembe 14:51

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor alt yapıdan yeni file bekçisini buldu. 16 yaşındaki genç yıldız adayı Doğan Alemdar profesyonel oldu.

FutbolArena - Kayserispor alt yapıdan yetiştiriği 16 yaşındaki kaleci Doğan Alemdar profesyonel oldu. Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor alt yapıdan yeni file bekçisini buldu.

2013 yılında Kayserispor alt yapısında futbola başlayan genç kaleci Doğan Alemdar kısa zamanda adından sıkça söz ettirdi ve A takıma kadar yükseldi. 3 haftadır A takımla birlikte antrenmanlara çıkan genç kaleci Doğan Alemdar 2020 yılına kadar profesyonel sözleşme imzaladı. Kaleci Muammer Zülfikar Yıldırım'ın sakatlanmasından sonra ligde kalan son 9 haftada sıkıntı yaşamak istemeyen Kayserispor bu anlamda alt yapısından yetiştirdiği gelecek vaat eden 2002 doğumlu genç kaleci Doğan Alemdar'a imzayı attırdı.


Kayserispor'un 16'luk yıldızı Doğan Alemdar kimdir?


Kayserispor alt yapı kaleci antrenör Hasan Akdoğdu'nun bulup yetiştirdiği ve gelecekte iyi bir kaleci olacağını belirtiği Doğan Alemdar adım adım hedeflerine ilerliyor. Kısa zamanda hedefleri doğrultusunda ilerleyen genç kaleci Doğan Alemdar en büyük hayalini gerçekleştirmenin büyük sevincini yaşıyor.
16 yaşında olmasına 1.89 boyu olan başarılı file bekçi Doğan Alemdar, Kayserispor'un U14, U15,U16 ve U17 takımlarından forma giydi. U17 ve U16 takımlarında forma giyen Doğan Alemdar, A takım kaleci antrenörü Valentin Covaciu göz bebeği.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.