comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'dan ayrılan Ali Ahamada, Metz'e transfer oldu

31 Ocak 2018, Çarşamba 20:54
Kayserispor'dan ayrılan Ali Ahamada, Metz'e transfer oldu

Kayserispor ile sözleşmesini fesheden kaleci Ali Ahamada, Fransa Ligue 1 ekibi Metz'e transfer oldu.

FutbolArena Özel - Devre arasında Kayserispor ile sözleşmesi tek taraflı fesih eden kaleci Ali Ahamda Fransa 1. Lig ekiplerinden Metz'e transfer oldu. Sezon başından beri Kayserispor'da kadro dışı kalan  Ali Ahamada geçtiğimiz günlerde  alacaklarını alamadığı için sözleşmesi tek taraflı fesih ederek yeniden Fransa'ya döndü.
 

Ali Ahamada hangi takıma gitti?


2016 yılında Kayserispor'a gelen ve bu sezon sözleşmesi bitecek alan Ali Ahamada için sezon başında Kayserispor Teknik heyetinin raporu doğrultusunda kadro dışı kalan Ali Ahamada için bir çok takım devreye girmişti, ancak Ahamada Kayserispor'da kalmayı tercih etti. Kayserispor formasıyla Süper Lig'de 31 maçta görev yapan Ali Ahamada  Ziraat Türkiye Kupasında ise 5 maç oynadı. Toplamda 36 maça çıkan Ali Ahamada 2016-2018 sezonunda Kayserispor'un Süper Lig'de kalmasında büyük pay sahibi olan isimlerden biriydi.

ADANA DEMİRSPOR OLMADI
Kayserispor ile sözleşmesi fesih ettikten sonra TFF 1.Lig ekiplerinden Adana Demirspor'ın çok istediği başarılı kaleci Ali Ahamada ardından Fransa ekibi Metz'den gelen teklif sonrası tercihi Fransa'dan yana yaptı.

Metz ile 6 aylık sözleşme imzalayan Ali Ahamada bundan sonra Metz forması giyecek. Ali Ahamada'nın da Metz'de oynamak istemesi sonrası Adana Demirspor transfer gerçekleşmedi.

MENAJERİ FUTBOLARENA'YA KONUŞTU

Ali Ahamada'nın menajeri Murat Ardıçlık Futbol Arenaya yaptığı özel açıklamada, "  Adana Demirspor Ali Ahamada'yı çok istedi ancak  Metz'den daha iyi bir teklif gelince tercihimizi Metz'den yana kullandık.  Ali Ahamada Kayserispor'da ilk sezonunda iyi işler çıkardı. Ancak ikinci sezonunda işler iyi gitmedi ve ayrılmak zorunda kaldık. Ali Ahamada Kayserispor'dan 8 aylık maaşını alamadı.
Kayserispor ile ilgili tüm gelişmeleri Kayserispor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"