comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'da Sumudica: 'Galatasaray benim, Göztepe oyuncuların'

21 Ağustos 2017, Pazartesi 01:07
Kayserispor'da Sumudica: 'Galatasaray benim, Göztepe oyuncuların'

Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica, galip geldikleri için mutlu olduklarını söyleyerek, “Oyuncularımın hak ettiği bir galibiyetti” dedi. 

FutbolArena - Kayserispor'da Teknik Direktör Marius Sumudica, Süper Lig'in ikinci haftasında evinde Göztepe'yi 1-0 mağlup ettikleri maç sonu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 

Sumudica'nın Kayserispor - Göztepe maç sonu açıklaması


Sumudica, “Çok zorlu bir takıma karşı oynadık. Güçlü bir takımdı. Sahada kazanmayı hak eden bir takım varsa o da bizdik. Çünkü onlardan daha fazla fırsat yakaladık ve değerlendiremedik. 2 penaltı kaçırdık. İlk penaltıyı takip eden arkadaşımız tamamladı. 3-4 tane baş başa kaldığımız pozisyonlar vardı ama değerlendiremedik. Oyuncularımın hak ettiği bir galibiyetti. Taraftarlarımızı da tebrik ediyorum. Galatasaray'a kaybettiğimizde mağlubiyet benim sorumluluğum, takım kazandığında futbolcularındır. Benim felsefem bu. Osmanlı'ya karşı kazanamazsak bu maçın maçın skoru bir anlam ifade etmiyor” ifadelerini kullandı.
 

Tamer Tuna'nın Kayserispor maç sonu açıklaması


Süper Lig'in ikinci haftasında Kayserispor'a 1-0 yenilen Göztepe'nin Teknik Direktörü Tamer Tuna, maç sonrasında yaptığı açıklamasında, “Oyuna başlarken iyi başladık. Çıkarken kaybettiğimiz top ve penaltı oldu. Kalan dakikalarda oyunun temposunu yakalayamama sorunu yaşadık. Maçta 80 tane uzun topla oynayan bir rakip vardı. Çok adamla hücum etmeye çalıştık. 50 dakikalık bölümde top oyunda kaldı. Rakip takımın kalecisi Muammer, 7 dakika ile maçın en fazla oynayan oyuncusu. Bizde de Sabri 4 dakika oynadı. Futbolu özetlemek, futbol oynanmadığında fazla olmuyor. Sonuçtan ziyade oyunun içeriği ile sorunlar vardı. Pas yüzdesi ile oyun oynamaya çalışan bir takımız” diye konuştu.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.