comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'da Samet Aybaba istifa etti

28 Ekim 2019, Pazartesi 14:09
Kayserispor'da Samet Aybaba istifa etti

Kayserispor'da teknik direktör Samet Aybaba görevinden istifa etti.

FutbolArena - Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'da teknik direktör Samet Aybaba ile yollar ayrıldı. Geçtiğimiz hafta oynanan Kasımpaşa maçından önce göreve gelen tecrübeli teknik adam, Yeni Malatyaspor karşısındaki farklı mağlubiyet sonrası görevi bırakma kararı almıştı. Samet Aybaba, bu sabah gerçekleştirdiği görüşme sonunda görevi bıraktı. 
 

Kayserispor Haberleri: Samet Aybaba neden istifa etti?


Sezona Hikmet Karaman ile başlayan Kayserispor, Göztepe deplasmanında alınan farklı yenilgi sonrası Karaman ile yolları ayırıp Samet Aybaba ile anlaşmıştı. Aybaba yönetiminde ilk maçında sahasında Kasımpaşa ile berabere kalan Kayserispor, dün oynadığı Yeni Malatyaspor maçında da sahadan 4-0'lık yenilgiyle ayrıldı.

Samet Aybaba maçın ardından görevi bırakma kararı alsa da yönetimle görüşme yapmak üzere kararını bugüne bırkamıştı. Bu sabah yapılan görüşme sonucunda Samet Aybaba görevi bırakma kararı aldı.
KULÜPTEN DE AÇIKLAMA YAPILDI

"Teknik direktörümüz Sayın Samet Aybaba istifasını yönetimimize bildirmiş ve yönetim kurulumuz tarafından istifası kabul edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

SAMET AYBABA: "DAHA ÖNCE KARŞILAŞMADIĞIM UMURSAMAZLIK"

"Geçmişteki güzel hatıraların etkisiyle, farklı birçok alternatiflerin olmasına rağmen 10 Ekim de başladığım İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörlük görevimden bugün itibari ile ayrılmış durumdayım.

Görev yaptığım 17 günlük süre zarfında sergilediğim tüm çabaların karşılıksız kaldığını, futbolcu grubunun daha önce karşılaşmadığım bir umursamazlık içerisinde olduğunu, pozitif yönde hiçbir geri dönüş alamadığımızı üzülerek belirtirim. Sizlerin de takdir edeceği gibi bu işin vitrini sahadır. Futbol, isimler kadar yürekle ve inançla oynanması gereken bir oyundur. Bunu geçmişime bakarsanız rahatlıkla görebilirsiniz. Hayatım boyunca futbola bakış açım, hep saha içinde kalmaya, saha dışı entrikalara takılmamaya çalıştım. Her koşulda aslolan kulüptür, hiç kimse kulübün üzerinde değildir.

Kayserispor'da geçirdiğim bu kısa sürede, geçmişten gelen mevcut sorunun, saha içerisinde antrenmanla, çalışmayla çözülemeyeceğini gördüm. Şahsım ve ekibim adına görev yaptığım bu kısa süreç içinde herhangi bir talebim bulunmaktadır. Bundan sonraki süreçte kendilerine başarılar diliyorum."

Kayerispor, Süper Lig'de geride kalan 9 haftada 4 beraberlik, 5 yenilgi alarak sadece 4 puan toplayabildi.

Son dakika Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"