comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'da Hikmet Karaman'dan zehir zemberek açıklama

08 Aralık 2018, Cumartesi 20:37
Kayserispor'da Hikmet Karaman'dan zehir zemberek açıklama

Kayserispor'un yeni teknik direktörü Hikmet Karaman kendisine ait sosyal medya hesabından son derece önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'un yeni teknik direktörü Hikmet Karaman, bugün sarı kırmızılı takımın eski yöneticileri ile bir araya geldiği yemek davetine ilişkin bir açıklama yaptı.

Tecrübeli teknik adam, "Kayserispor'un düşmanları ile asla birlikte olmam." dedi. 
"Birlikteliğin bozulmasına izin vermeyiz"

Kayserispor eski Başkanı Recep Mamur, eski yöneticiler ve teknik direktör Hikmet Karaman'ın bulunduğu yemek davetinin fotoğrafı sosyal medyada yayınlanınca, sarı kırmızılı renklere gönül veren taraftarlar olaya büyük tepki gösterdi. 

Kayserisporlu mevcut yöneticilerin durum hakkında olaya dikkat çekmesi sonrasında  Hikmet Karaman, "Kayserispor'a başkanımız Erol Bedir ve yönetim kurulunun daveti gelmiş ve göreve başlamış bulunmaktayım. Tek hedefimiz Kayserispor'u hakettiği yerlere taşımak olup, bu uğurda yolumuza devam ederken camiamız arasına nifak sokulmasına ve yönetimimizin, teknik heyetimizin, futbolcularımızın ve taraftarlarımızın arasındaki birlikteliğin bozulmasına asla izin vermeyeceğiz" ifadelerini paylaştı. 

"Kayserispor düşmanları ile birlikte olmam"

Hikmet Karaman açıklamasının devamında, "Tüm taraftarlarımızın bilmesini isterim ki, nifak sokmak niyetinde olan kişiler ne Hikmet Karaman'a yaklaşabilir, ne de Hikmet Karaman'ın bu kişilerle işi olur. Bir dostumun daveti üzerine bugün iyi niyetli olarak katıldığım bir yemekte bu niyette olan kişilerin varlığından sonradan haberdar olduğumu ve Kayserispor düşmanları ile asla birlikte olamayacağımı kamuoyunun bilgisine sunarım." dedi.

Kayserispor Kulübü'nden Açıklama

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman'ın sosyal medya hesabından yaptığı  açıklama sonrası Kayserispor Kulübü, resmi internet siteden bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Bugün sosyal medyada dolaşan haber ve hocamız Sayın Hikmet Karaman'ın açıklamalarından anlaşıldığı üzere; Hocamızın masum bir yemek olarak değerlendirdiği ve o niyetle katıldığı davet maalesef niyet ve davranış biçimleri Kayseri ve Kayserispor sevdalılarınca iyi bilinen şahıslar tarafından saptırılmaya çalışılmış ve Kayserispor'umuzun Yönetim - Teknik Heyet - Takım ve Taraftarlarının arasına nifak sokma gayretlerine girişmişlerdir. Ancak; bu çaba ve gayretler ne yönetim, ne büyük tecrübe sahibi hocamız Hikmet Karaman, ne de büyük Kayserispor taraftarımızı birbirine düşürmeye yetmeyecektir. Büyük taraftarımızın bu oyunlara gelmemesi en büyük dileğimizdir."

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)