comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'da Ertuğrul Sağlam'dan VAR isyanı

02 Ekim 2018, Salı 15:14
Kayserispor'da Ertuğrul Sağlam'dan VAR isyanı

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, VAR sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Allah'ın izni ile taraftarımızın da desteği ile Cumartesi günü Çaykur Rizespor karşılaşmasında iyi bir sonuçla ayrılıp ondan sonra milli takım arasını iyi değerlendirip tekrar böyle çıkışa geçen ve herkesin beğendiği bir Kayserispor olacağız” dedi.


Ertuğrul Sağlam'ın Rizespor maçı açıklamaları


Spor Toto Süper Lig temsilcimi Kayserispor ligin 8.haftasında sahasında ve taraftarı önünde oynayacağı Çaykur Rizespor maçı hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Çaykur Rizespor maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Adam Ertuğrul Sağlam, bir birinden önemli açıklamalarda bulundu. Ertuğrul Sağlam, “Beşiktaş maçından beklentimiz daha farklıydı bizim. Aslından maça da kötü başlamadık yani ama gole kadar oyun dengede gitti. Hatta pozisyon açısından bile denge vardı.  Şansız bir gol yedik.  Rakibin vurduktan sonra ayağına çarpıp gol olması. Bunu mazeret olarak söylemek istemiyorum. İkinci yarı yine oyunu dengelediğimiz dönemde hakemin vermiş olduğu tartışmalı karar, maalesef bizi oyundan düşürdü. Hakemin vermiş olduğu tartışmalı karar maçın ilk yarısında Umut'un pozisyonunda da vardı. Fakat sonuç olarak istemediğimiz bir sonuç ayrıldık.  Maçtan sonra ben bunu açıkça ve samimi olarak açıkladım.  İçinde bulunduğumu bu olumsuz durum, ortadan kaldıracak oyuncu kalitemizde yeteneğimizde var, karakterimizde var ve yüreğimizde var. Allah'ın izni ile taraftarımızın da desteği ile Cumartesi günü  Rizespor karşılaşmasında iyi bir sonuçla ayrılıp ondan sonra milli takım arasını iyi değerlendirip tekrar böyle çıkışa geçen ve herkesin beğendi bir Kayserispor olacağız.  Bu konuda Kayserispor'luyum diyen herkese çok büyük görevler düşüyor.  Biz oyuncularımızla da bunu paylaşıyoruz.  Daha çok çalışmamız, sorumluluk almamız ve fedakârlık yapmamız lazım.  Bunu sadece bu kapının içindeki insanlarla değil, dışarda da ben Kayserispor'luyum diyen Kayserispor'un başarısını isteyen herkesin bu tür niyet ve davranışlar içerisinden olması gerekiyor.  O yüzden Cumartesi günü taraftarımıza çok önem bir görev düşüyor.  Onlar gelsinler, bizi desteklesinler ciddi anlamda bizi böyle yukarı çıkartacak bir atmosfer oluştursunlar ve rakibi hakemleri de bu atmosfer içerisinden etkilesinler bizde onların yüzünü kara çıkarmayız” dedi.


Ertuğrul Sağlam VAR sistemi hakkında ne dedi?


“Beşiktaş maçında hakemlerin verdiği kararlar ve VAR sisteminin ne işi yaradığını belirten Ertuğrul Sağlam, “ Maalesef ülkemizin en önemli sorunlarından bir tanesi vicdan sorunudur. Her yapılan işte vicdanı olan insanlara da rastlıyoruz.  Vicdanına söz geçiremeyen insanlarla da karşılaşıyoruz.  Güzel bir söz var, “Çıkar konuşunca vicdan susarmış” diye öyle olmasın. Bence insanlar vicdanını harekete geçirsinler. Topluma verilecek mesajlar alınan kararlarda toplumun bu işten bu kararlardan ne kadar etkilendiğini düşünsünler ve ona göre de doğru dürüst kararlar versinler.  Hakemlerle alaka Umut'un pozisyonu ceza sahası üzerinde çok net gol pozisyonu olabilecek bir yerde o kararı vermemek, kartı çıkarmamak, golden önceki el de takdir hakkını kullanmamak.  Hele hele Lens'in Rotman'a yaptığı pozisyonda hadi hakem göremedi diyelim, orda VAR ekranlarının başında olan hakemler ne iş yapıyorlardı. Ya da kırmızı kartı verdirememelerin arkasında ne vardı!. İşte orada vicdan devreye giriyor maalesef. İnsanlar bunu unutmasınlar. Herkes emek veriyor. Tabi ki hakemler hata yapacaklar, biz yılladır bu işin içindeyiz.  Yapılan bu türlü iyi niyetli hatalara hep hoşgörü ile yaklaşmış insanlarız.  Bu VAR sistemi koyuldu madem orada hakemin görmediği yerde sen uyar diyor belli pozisyonlarda.  Pozisyona 3 yaşındaki çocuk bile kırmızı kart olduğunu anlayabiliyorsa hatta hatta pozisyonda hakemin elinde iki tane kırmızı kart olsa ikisini birden gösterilebilecek bir pozisyonu nasıl atlıyorlar bunu anlamakta zorluk çekiyorum.  Lütfen dikkatli olsunlar. VAR sistemini de destekledim, bu kadar değersizi hale getirmesinler ve harcamasınlar. İnsanların kafalarında soru işareti oluşmaya başladı” diye konuştu.
"VİCDANSIZ ADAMLARIN İŞİ"

Beşiktaş maçı sonrası soyunma odasında Atila Turan ile tartışmaya yaşayan teknik adam Ertuğrul Sağlam bu konu ile ilgili, “ Bir olay olmuştur ki bu olay ben yaklaşık 13-14 yıldır antrenörlük yapıyorum.  Bu türlü tartışmalar  maçtan sonra olur.  Benim başıma da 15-20  gelmiştir.  Ama bu olayı yalanlarla bezeyip istedikleri hale getirip, kamuoyuna sunup sansasyonel bir haber haline getirebilmek vicdansız adamların işidir. Burada bir oyuncu var, oyuncunun geleceği var, ailesi var, bir hoca var, bir takım var, bir grup var, bunlar nasıl etkilenirler dışarıdan tepki görürler mi, bunların hayatını etkiler mi. Bunların hiç birin, hesaba katmadan başından sonuna kadar yalanlarla süsleyip bunu kamuoyuna servis etmekle ne zevk alıyorlar bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Ama ben yine o insanlarında kendi vicdanlarınla varsa baş başa bırakmak istiyorum.  Bu işler illa ki kendilerine de dönecektir. Onlara da lazım olacaktır. En rahat yastığın temiz bir vicdan olduğunu unutmasın insanlar” diye konuştu.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Turu (14 Haziran 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.