comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'da Ertuğrul Sağlam hakkında karar verildi!

25 Kasım 2018, Pazar 19:12
Kayserispor'da Ertuğrul Sağlam hakkında karar verildi!

Süper Lig'de 13 hafta sonunda 17. sıraya kadar gerileyen Kayserispor'da Ertuğrul Sağlam hakkında karar verildi.

FutbolArena Özel - Süper Lig'de Kayserispor zor günler geçiriyor. Devre arasında transfer yasağı alan Kayserispor, 13 hafta sonunda 12 puanla 17. sıraya gerilerken teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile ilgili karar da verildi.


Ertuğrul Sağlam Kayserispor'dan gönderilecek mi?


Alanyaspor'a deplasmanda 5-0 yenilen Kayserispor'da Ertuğrul Sağlam eleştiri oklarının hedefi oldu.  Kayserispor yönetimi saatler süren toplantı sonrası Ertuğrul Sağlam ile yola devam kararı aldı.

FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre Kayserisporlu futbolcular, "Hocadan memnunuz, ayrılmasını istemiyoruz." şeklinde yönetime görüş bildirdi. 
Öte yandan konuyla ilgili Kayserispor yönetiminden de açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada "Bilindiği üzere 24.11.2018 tarihinde oynadığımız Aytemiz Alanyaspor müsabakası sonrasında Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam basın toplantısında Başkanımız Dr. Erol Bedir ile bir görüşme yapacağını deklare etmişti.

Hocamız bugün Başkanımız ile yaptığı görüşmede takımın önünü açmak adına görevi bırakabileceğini belirtmiştir.

Yönetim Kurulumuz az önce sona eren toplantı neticesinde hocamız ile yeniden görüşerek karşılıklı olarak göreve devam kararı almıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla arz ederiz." ifadelerine yer verildi.


Ertuğrul Sağlam istifa edecek mi?


Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Alanyaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, "Çok ağır bir mağlubiyet oldu. Bu maçı konuşmak gereksiz. Kayserispor camiası içinde bulunduğu bu durumdan kurtulacak güce sahip." dedi. 

Ertuğrul Sağlam görevi bırakıp bırakmayacağı konusu üzerine, "Bu işin sorumlusu benim. Başkanımızla oturup durum değerlendirmesi yapacak. Kayserispor'un menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Kayserispor camiası içinde bulunduğu bu sıkıntılı durumu atlatacaktır. Dediğim gibi başkanımızla görüşüp, gereken neyse onu yapacağız." dedi. 

Ertuğrul Sağlam maçın ardından yönetime isifasını sunduğu yönündeki iddiaları yalanlayarak, henüz böyle bir karar almadıklarını söylemişti. 

Son dakika Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Nisan 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.