comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'da Erol Bedir'den transfer yasağı iddiası

26 Aralık 2018, Çarşamba 22:57
Kayserispor'da Erol Bedir'den transfer yasağı iddiası

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, mali sorunlarla ilgili "Şuan itibari ile ihtar çeken oyuncumuz yok" açıklamasını yaptı.

FutbolArena - Kayseripor Kulüp Başkanı Erol Bedir önemli açıklamalar yaptı. Spor Toto Süper Ligin ilk yarısını 19 puanla 13.sırada tamamlayan Kayserispor keyifler ve moraller yerinde. Ligin ilk yarısında yaşadığı şansızlıklara rağmen birçok takımın üstünde ilk yarıyı tamamlayan Kayserispor ligin ikinci yarısında umutlu.
 

Kayserispor transfer açıklamaları


Erol Bedir yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki transfer dönemine boşa çıkmak, alacaklarını almak ve başka takımlara gitmek adına Türkiye'de ki 18 kulübün hemen hemen tamamında ihtarlar çekilmiş durumda. Gün verilmiş, kiminin günü dolmuş, kiminin günü uzamış ve hemen hemen bütün kulüplerde fesihler oldu. Herkes bir yerlere gitti. Bir kısmının da günü dolmadığı için bekliyorlar. Mesela Anadolu'da ki başka bir kulübün 16 futbolcusu ihtar çekti. Bir başka takımdan 3 futbolcu gitti, 7'si sırada. Kayserispor' da da ihtar çeken oyuncular oldu. Akhisar maçından önce ihtarlar çekilmişti. Akhisar maçından önce ben kendi şahsımdan bir kaynak oluşturdum ve 9 oyuncumuz ihtar çekmişti. Normalde beklenen 9 oyuncunun ihtarların karşılığını ödeyip maça çıkmadan temin etmekti. Ben o bulduğum kaynağı ihtar çekmeyen arkadaşlara ödedim. İhtar çekmeyenlerin çok da akılsız olmadıklarını tam tersine takımı daha da sahiplendiklerini görmek adına önce onların kini ödedik. Ondan sonra ihtar çekenler şaşırdı, tekrar hadi gelin anlaşalım dediler. Şu dakika itibariyle ihtar çeken hiçbir oyuncumuz yok. Devre arasında gidebilecek hiçbir oyuncumuz yok. Ekonomik nedenlerle fesih hakkı kazanmış ve ihtar çekebilme noktasına gelebilecek hiçbir oyuncumuz yok” diye konuştu.

FEDERASYON BİZE DİYOR Kİ SİZ NİYE AÇIKLIYORUNUZ!
Bu çok iddialı bir laf. Diğer kulüplerde ki durumları az çok tahmin edebiliyorsunuz veya 2-3 gün sonra zaten hepsinin durumu belli olacaktır. Biz transfer yasağını davullu zurnalı ilan ediyoruz. Biz sezon başında bu futbolcuları aldıktan sonra transferde geçmişten gelen transfer yasağımız vardı. Devre arasına bıraktığımız zaman, eski futbolculardan kalan 15-16 trilyon civarında parayı ödeyecektik hem de devre arasında kimi alabileceksek eğer onu almaya çalışacaktık. Ancak önümüzde ki sezon başında 8-9 futbolcumuzun sözleşmesi bitmesine rağmen hiç yeni oyuncu alamadan eski oyuncularla yola devam etme mecburiyetinde kalacaktık. Eski oyuncularla devam etme mecburiyetin olduğu zamanda bu oyuncuların sana koyacakları kontratı onlar belirleyecekti. Bazı arkadaşlar yanlış strateji belirlediğimizi düşünüyordu, şimdi o arkadaşlara soruyorum halen aynı düşüncedeler mi? Diyelim yasak olmadı sen bir yandan ihtar çeken oyuncunun ücretini ödemekte zorlanırken yeni futbolcu alırsan öbürü demez mi kardeşim benim önce paramı ver diye. Bu bizim şeffaflığımızın örneği. Federasyon bize diyor ki biz açıklamadık transfer yasağını siz niye açıklıyorsunuz?

4-5 KULÜBÜN TRANSFER YASAĞI VAR

 Şu anda transfer yasağı olup da açıklamayan 4-5 tane kulüp var. Gazetede okuyorum şu şunu alacakmış bu bunu verecekmiş, gülüyorum olma ihtimali yok ama bir avuç bal milletin ağzına çalıyorlar. Bizi ilgilendirmiyor, her yiğidin bir yoğurt yiyişi var, benim bildiğim şeyi herkes bilecek. Hoşuna gider gitmez ben bunu şeffaf bir şekilde açıklıyorum olay bu” dedi.

Son dakika Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!