comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor'da Emre Demir: "Büyük hedeflerim var"

08 Kasım 2017, Çarşamba 13:44
Kayserispor'da Emre Demir:

Kayserispor'un genç yıldızı Emre Demir A Spor'a konuştu. Emre'nin yeteneklerini Kayserispor keşfetti ve oyuncuyu Mersin'den Kayseri'ye getirdi.

FutbolArena -  Kayserispor'da Dripling özelliği ve top tekniği ile ön plana çıkan Emre Demir, küçük yaşına rağmen Barcelona'nın ilgisini çekti. Katalan devi Emre'yi Barcelona'ya davet etti.  Genç yeteneğe İspanya'da en büyük desteği verenlerden biri ise Arda Turan oldu.

" BARCELONA'DA İSTİKLAL MARŞI İLE KARŞILANDIM"
‘Futbola 6 yaşında Mersin'de başladım. 2 yıl orada oynadıktan sonra Hakan Ertürk beni buldu ve Kayserispor'a getirdi.'

10 gün boyunca Barcelona'da kalan Emre Demir, Katalan yetkililerin beğenisini toplar. La Masia'da kendisini izleyen antrenörler 7 farklı mevkide denedikleri genç yıldız adayı için "Üstün Futbol Zekasına Sahip" raporunu verir. Buna karşın Katalan kulübü, FIFA kuralları gereğince 18 yaşına kadar uluslararası transfere izin verilmemesi nedeniyle Emre'yi renklerine bağlayamaz. Buna rağmen Emre Demir gelecek yaz da Barcelona altyapısına gidecek ve Katalan devinin gözetimi altında olacak. "Çok büyük hedeflerim var" diyen 14 yaşındaki Emre'nin ideali ise önce milli takımda ardından yurtdışında forma giyebilmek.
 

Kayserispor'un genç oyuncusu Emre Demir'in açıklamaları


‘İlk gün arkadaşlarım beni İstiklal Marşı ile karşıladılar. Misafirperverliği çok iyiydi. Çok iyi eğitim şartları var, sahaları çok iyiydi. Her gün antrenman vardı. Barcelona- Celtic maçı vardı. Maçtan sonra Arda abi ile görüştük. Muhabbet ettik, evine davet etti, çay içtik. Seni herkes bana soruyordu dedi. Türkiye'den çok kişi aramış ‘Emre'ye sahip çık' diye. Çok teşekkür ediyorum, bana sahip çıktı.'

BARCELONA " ÜSTÜN FUTBOL ZEKASINA SAHİP" RAPORU VERDİ

10 gün boyunca Barcelona'da kalan Emre Demir, Katalan yetkililerin beğenisini toplar. La Masia'da kendisini izleyen antrenörler 7 farklı mevkide denedikleri genç yıldız adayı için "Üstün Futbol Zekasına Sahip" raporunu verir. Buna karşın Katalan kulübü, FIFA kuralları gereğince 18 yaşına kadar uluslararası transfere izin verilmemesi nedeniyle Emre'yi renklerine bağlayamaz. Emre Demir gelecek yaz da Barcelona altyapısına gidecek ve Katalan devinin gözetimi altında olacak. "Çok büyük hedeflerim var" diyen 14 yaşındaki Emre'nin ideali ise önce milli takımda ardından yurtdışında forma giyebilmek.

"BÜYÜK HEDEFLERİM VAR"

Oyun tarzından dolayı Messi ve Modric'e benzetildiğini söyleyen Emre, Türkiye'de ise Talisca'yı beğenerek izliyor. 2004 doğumlu oyuncunun Kayserispor'daki en büyük destekçilerinden birinin Umut Bulut olduğunu söyleyen Emre, ‘Umut abi benimle çok ilgileniyor. Bana genelde Messi diyor. Futbolcu abilerim çok iyi, onları örnek alıyorum.' dedi.

Kayserispor'da U-16, milli takımda 15 yaş altı gençlerle birlikte oynayan Emre Demir'i alt yapısına son davet eden kulüp ise Barcelona'nın ardından Fransa'nın Paris Saint Germain takımı oldu. Gelecekte büyük bir futbolcu olmak isteyen 14 yaşındaki Emre,  ‘Herkesin hedefi A Milli takımda oynamak. Oralara çıkmak için çok çalışmak lazım. Çalışırsak oynarız inşallah. A Milli takımın maçlarını izlerken inşallah bir gün ben de orada olacağım diyorum' dedi.

Kayserispor ile ilgili son dakika gelişmelerine Kayserispor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"