comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor Transfer: Kayserispor'da Ryan Mendes transferinin perde arkası

01 Eylül 2018, Cumartesi 10:06
Kayserispor Transfer: Kayserispor'da Ryan Mendes transferinin perde arkası

Kayserispor'dan ayrılan Ryan Mendes transferinin perde arkasında yaşananlar ortaya çıktı.

FutbolArena Özel - BAE ekiplerinden Al Sharjah kulübünün çıkış bedelini ödeyerek Kayserispor'dan kadrosuna kattığı Ryan Mendes transferinin perde arkasını FutbolArena açıklıyor. 2016 - 2017 sezonun devre arasında Kayserispor'a transfer olan ve gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken Ryan Mendes, Al Sharjah kulübüne nasıl transfer oldu?
 

Kayserispor Transfer: Ryan Mendes, Al Sharjah'a nasıl transfer oldu?


Ryan Mendes, Kayserispor ile transfer görüşmeleri yaptığı dönemde geçmiş yıllarda ciddi sakatlıklar yaşamış ve hakkında kronik sakat iddiaları ile gündeme gelmişti. 

Transfer görüşmelerinin yapıldığı dönemde 1 milyon euro yıllık garanti ücret talebinde bulunan Ryan Mendes'e Kayserispor yönetimi 500 bin euro cevabını verdi. Bu yaşanılan gelişmeler üzerine Ryan Mendes ve menajeri 500 bin euroluk teklifi 1,5 Milyon Euro çıkış bedeli ve Kayserispor'un oyuncuyu başka bir kulübe satması halinde oyuncu menajerinin % 10 satış payı alması şartı ile kabul edeceklerini belirtti. Sözleşme bu şartlar altında imzalandı.   
 

Kayserispor, Ryan Mendes transferinden ne kadar kazandı?


Ryan Mendes, geçtiğimiz sezon gösterdiği performans ile iyi bir çıkış yakaladı ve menajerleri tarafından Al Sharjah kulübünden 1,5 milyon Euro'luk resmi teklif getirildi. Ancak Kayserispor Kulübü, 1,5 milyon Euro'luk teklifi kabul etmediklerini oyuncunun 4 Milyon Euro transfer ücreti olduğunu Al Sharjah kulübüne bildirdi. Ryan Mendes'in 1,5 Milyon Euro çıkış bedelinin olduğunu öğrenen Al Sharjah yetkilileri bu çıkış bedelini ödeyerek oyuncuyu kadrolarına katacakalarını ifade ederek transferi gerçekleştirdi.
İŞTE RYAN MENDES İÇİN YAPILAN TEKLİFİN BELGESİSon dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"