comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor neden transfer yasağı aldı? Kayserispor transfer yapamayacak mı?

15 Kasım 2018, Perşembe 17:46
Kayserispor neden transfer yasağı aldı? Kayserispor transfer yapamayacak mı?

Kayserispor Kulübü, yayınladığı bildiri ile devre arasında transfer yasağı getirildiğini açıkladı. Peki transfer yasağı neden geldi? Ne zaman transfer yapılamayacak? Cevaplar haberimizde.

FutbolArena - Kayserispor Kulübü, resmi sitesinden yaptığı açıklama ile kulübe bir transfer dönemi, transfer yasağı geldiğini duyurdu. 


Kayserispor kulübüne neden transfer yasağı geldi?


Kayserispor kulübünden yapılan açıklamaya göre kulüne, 30 Ocak 2016'da transfer olup, 30 Haziran 2016 ‘da takımdan ayrılan Adnane Tiaghodouini isimli futbolcunun anılan dönem içerisinde alacakları ödenmediği gerekçesiyle FİFA tarafından 1 dönem transfer yasağı getirilmiş ve ceza takip şartıyla ertelenmiştir.

Kayserispor Ocak ayında transfer yapamayacak
Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

"2016-17 sezon başından sonraki gelişmeler  ve özellikle 2016-17 devre arasına girilirken oyuncuların sözleşme fesihleri veya alacakları nedeniyle FİFA'ya gitmeleri nedeniyle FİFA 1 dönemlik yasağı işleme koymuştur.

Kulübümüz yasal süreci uzatarak belki, Şubat sonrasına cezayı bıraktırabilirdi.Ancak durumu 2 ay önce değerlendiren yönetimimiz 2018-19 yaz transfer sezonunu riske etmemek için, bir dönem transfer yasağı cezasının 2017-18 sezonu devre arasında  çekilmesinin uygun olacağını mütalaa ederek, süreci uzatma gayretinde olmamıştır.

Sakat ve cezalı oyuncularımızın devre arasına kadar takımımıza dönmesi ile birlikte  eksiklerimiz tamamlanacak olup, kısıtlı zaman ve kısa araştırma sonucu  pekte fayda sağlamayacağını düşündüğümüz  devre arası transfer dönemini  transfer yapmadan geçirerek de başarılı olacağımıza inanmaktayız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

 KAYSERİSPOR KULÜBÜ"

Son dakika Kayserispor Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!