comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor cephesinden hakem tepkisi: "Yeter artık!"

02 Şubat 2020, Pazar 21:37
Kayserispor cephesinden hakem tepkisi:

Kayserispor cephesi Galatasaray maçının ardından hakem Zorbay Küçük'e sert tepki gösterdi. 

FutbolArena - Kayserispor, Süper Lig 20. haftasında deplasmanda Galatasaray'a 4-1 kaybetti. Maçın ardından Kayserispor cephesi ilk yarıdaki Donk ile Henrique'nin penaltı verilmeyen pozisyonuna adeta isyan etti. 

Maçın ardından Kayserisporlu futbolcu Henrique, Donk ile olan pozisyonu hakkında, "Galatasaray hak etti kazanmayı. Saygıda kusur etmiyorum. Ancak bıktım artık! Sonuncuyuz, bizim de hatamız var. Ancak her maçımızda hakem hataları oluyor. Nasıl konuşalım bunları? Ne yapalım? Bardak taştı! Sürekli bize karşı hata oluyor. Bıktım artık bundan!" dedi. 
Öte yandan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, TRT Spor muhabiri Erman Gönülşen'in "Maçla ilgili neler söylersiniz?" sorusuna kısa bir yanıt vererek, "Ben ne konuşayım? Ne söyleyeyim? Verilmeyen penaltımız var gördünüz." diyerek hakeme tepki gösterdi. 

Kayserispor Teknik Direktörü Prosinecki ise maçın ardından yaptığı açıklamada, "İkinci yarı gerçekten iyiydik. Gol attık, pozisyonlar bulduk. İkinci yarıdaki performans olumluydu. Galatasaray'a karşı İstanbul'da zor maç olacağını herkes biliyordu. Favori onlardı. Bunda bir sıkıntı yok. Bu kadar taraftar önünde maça ortak olmaya çalıştık. İkinci yarıda bir anlamda olduk." ifadelerini kullandı. 
 

Galatasaray - Kayserispor Donk Henrique penaltı beklenilen pozisyon


Hakem yorumcusu Selçuk Dereli maçın ilk yarısında FutbolArenaTV canlı yayına bağlanarak bu pozisyonla ilgili olarak, "Donk'un müdahalesi omuz omuza mücadele gibi görünüyor ama Donk rakibini itiyor. Çok açık bir faul. Bu bir penaltıdır. Bu pozisyon ceza sahası dışında olsa faul verir miydi? Evet, verirdi." ifadelerini kullandı. 

NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen ise, "Bizimle dalga geçiyorlar diye ben de gırgır geçiyorum. Bu pozisyona penaltı demek için hakem, antrenör, Rıdvan Dilmen, futbolc olmaya gerek yok. Bu pozisyon penaltı. Tartışılacak tarafı yok. VAR'a bile sormayacaksın bunu. Rezalet! Bizim aklımızla alay ediyorlar ya. Anlam veremiyorum bazen bazı şeylere." diye konuştu. 


Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!