comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor cephesi: "Bu ortamda ligler nasıl oynanacak?"

27 Nisan 2020, Pazartesi 23:03
Kayserispor cephesi:

Kayserispor yönetimi liglerin yeniden oynanma konusunda "Bu ortamda nasıl olacak?" şeklinde görüş bildirdi. Asbaşkan Mustafa Tokgöz FutbolArena'ya konuştu. 

FutbolArena Özel - Kayserispor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, FutbolArenaTV canlı yayınına konuk olarak liglerin yeniden oynanma konusunda son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"KİMSE BU İŞİN TEHLİKELİ OLACAĞINI SÖYLEMİYOR"
Biz hangi formülü söylesek son sırada olduğumuz için kendi lehimize konuşuyor gibi oluyoruz. Bu konu hakkında yorum yapmayalım. Ne söylersek yanlış anlaşılırız diye bir karar aldık. Ancak şu bizi çok üzdü. Açıkça söylüyorum. Hiçbir kulüp başkanı veya basın sözcüsü çıkıp da "Bu işin ne kadar tehlikeli olduğunu söylememesi bizi çok üzüyor.

"FATİH HOCAMIZ ALLAH'A ŞÜKÜR İYİLEŞTİ AMA YE TEKRAR OLURSA?"

Fatih Terim değerli hocamız. Türkiye'nin yetiştirdiği ender değerli bir hoca. Koronavirüse yakalandı ve Allah'a çok şükür sağlıkla atlattı. Ya tekrar olursa? Hepimizin ailesi var. Top toplayıcı çocuklar dahi herkesin ailesi var. Bu endişeyle nasıl oynanacak? Sağ bekimiz Popes, Portekiz'de kaldı. Gelemiyor. 

"BU ORGANİZASYONU YAPABİLECEK MİYİZ?"

TFF'nin oynatma isteğini anlıyorum. Kimsenin bir eleştiri yapmaması, nasıl olacak dememesi ve kulüplerin sessiz kalmasını anlayamıyorum. Bu konuda üzülüyorum. Tarih 12 Haziran olmuş, Haziran'ın sonu olmuş önemli değil. Bu organizasyonu yapma becerisini gösterebilecek miyiz? Bu riske değer mi? Bugün evde kalıyoruz, dışarı çıkamıyoruz. Yarın öbürgün o şehire gideceğim diye nasıl diyeceğim? 

Ligde son sırada olmalarından dolayı bu görüşlerinde kendi çıkarlarını düşünmediklerini söyleyen Mustafa Tokgöz, "Burada insan sağlığı önemli. Bir kişiye bir şey olmayacaksa gerekirse düşelim de. Önemli olan insan sağlığı. Bakın biz formda olduğumuz dönemde ligler araya girdi zaten. Bu da bizim dezavantajımıza. Biz de futbolu özledik,  stadımızı özledik ama bu riske değer mi? Bunu yapabilecek miyiz? Kimse bunları konuşmuyor." diedi. 

Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!