comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor Başkanı Erol Bedir'den yabancı sınırıyla ilgili flaş sözler

10 Eylül 2018, Pazartesi 18:42
Kayserispor Başkanı Erol Bedir'den yabancı sınırıyla ilgili flaş sözler

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, yabancı sınırıyla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Kayserispor Başkanı Erol Bedir, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erol Bedir Türk futbolunda son dönemde tartışılan yabancı sayısıyla ilgili net ifadeler kullandı. 

"YABANCI SINIRI TARTIŞILMASI GEREKEN KONULAR ARASINDA 10. SIRADA BİLE DEĞİL"
Yabancı konusunda ne düşündüğümü söyledim. Ancak tekrar yineleyeyim. Türk futbolunda tartışılması gereken konular arasında yabancı sınırı 10. sırada bile değil. Başka konular var. Siz eğer sistemini kurar, kurallarınızı koyarsanız ve bütçenizi ona göre ayarlarsanız, bırakın yabancı sayısını kısıtlamayı kaldırmak lazım. İsteyen, istediği yerde istediği futbolcuyu en uygun şekilde alsın. 

"YABANCI SAYISININ RAKAMINI TELAFUZ ETMEK KİMSEYE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ"

Yeni çıkacak yasayla birlikte kulüp menfaatlerinin dışında olmamalı. Türkiye para kazanma yeri olmasın. Türk futbolunu ve ülkemizi bundan kurtaralım. Yoksa yabancı sayısının rakamını telafuz etmek kimseye bir şey kazandırmaz. Bilimsel geçerliliği ve karşılığı yok. 14'ten 10'a azalsın. Niye 9'da 10? Bunun bir karşılığı yok. Yabancı sayısının tartışılmasının suni gündem olduğunu düşünüyorum. Zaten bu konuda bir tartışma da yok. 

Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Turu (17 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.