comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor Başkanı Erol Bedir'den Lung ve Deniz Türüç açıklaması! 'PFDK eğer...'

07 Aralık 2017, Perşembe 18:51
Kayserispor Başkanı Erol Bedir'den Lung ve Deniz Türüç açıklaması! 'PFDK eğer...'

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, PFDK'nın kaleci Lung ve Deniz Türüç'e verdiği 1 maçlık ceza hakkında konuştu. 

FutbolArena - Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Beşiktaş maçı öncesi Alanyaspor karşılaşması sonrasında çıkan olaylar nedeniyle PFDK'nın Deniz Türüç ve kaleci Lung'a verdiği 1 maçlık ceza hakkında A Spor'a konuştu. Erol Bedir, Tahkim Kurulu'na itiraz edeceklerini ve iki futbolcunun da Beşiktaş maçında oynamayı umut ettiklerini, özellikle TFF'nin elindeki görüntülerde Lung'un hiçbir şekilde olmadığını söyledi. 


Kayserispor'da Deniz Türüç ve kaleci Lung'un PFDK cezaları


Kayserispor Başkanı Erol Bedir, A Spor'a bağlanarak son durumu şu şekilde aktardı:

"SAVUNMAMIZ OKUNMADAN BU CEZALAR VERLİMİŞ OLABİLİR"
PFDK, Deniz Türüç ve Lung'a 1'er maç ceza verdi. Ancak Beşiktaş maçında oynayıp oynamayacakları Tahkim Kurulu'ndan sonra belli olacak. Bugün itirazımızı yapıyoruz. Yarın Tahkim Kurulu toplanır ve bir karar verir. İtiraz ederken de, örneği bir takım delillerle itiraz ediyoruz. Birkaç konu var. 25 dakikalık görüntüyü TFF'den istediğimizde bugün 16:00'da elimize ulaştık. Savunmamızı yaptık ve gönderdik. Savunmamız okunmadan bu cezalar verilmemiş olabilir. Umarım böyledir. Savunma yetişmemiş olabilir. Ben iki futbolcumuza da ceza verilmeyeceğini düşünüyorum. Savunmamız okundu ama yeterli görünmedi denirse o zaman trajikomik bir şey olur. 

"KALECİ LUNG GÖRÜNTÜLERDE YOK"

Kaleci Lung görüntülerde çok net bir şekilde odaya geliyor, serum bağlanıyor ve olayın hiçbir yerinde yok. TFF'nin elindeki 25 dakikalık görüntülerinde Lung yok. 10 yaşında bir çocuk da izlese o görüntüleri Lung'un oralarda olmadığını, soyunma odasına direkt gidip rahatsızlandığı için serum bağlattığını görür.

"UMARIM BİR SKANDAL YAŞANMAZ"

Temsilcinin yazdığı raporda Lung ismi geçtiği için ya PFDK savunmayı hiç okumadan ceza verdi. İnşallah öyledir, savunma yetişmedi diye ceza vermiştir de skandal olmaz. Ya da o savunmayı okudu, oklarla Lung'u gösterdiğimiz halde Lung'a ceza verdiyse Tahkim Kurulu bunu kaldırır ama Disiplin Kurulu'nun yaptıysa ayıp bir şey olur. Deniz'in cezayı hak ettiğini düşünmüyoruz. Onunla ilgili biz gerekli savunmalarımızı yaptık. Bize verilen raporların eksik olduğunu gördük ve TFF'den diğer raporlarını temin ettik. Ben inanıyorum ki, bu yanlış hesabı Bağdat'tan döndürecektir ve iki oyuncumuz 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Kayserispor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ekim 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.