comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor Başkanı Erol Bedir: 'Ön bölgeye transfer yapacağız'

28 Aralık 2017, Perşembe 14:24
Kayserispor Başkanı Erol Bedir: 'Ön bölgeye transfer yapacağız'

Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, tesislerde düzenlediği basın toplantısında, “Göreve geldiğimizde 130 milyon TL civarında borcumuz vardı” dedi

FutbolArena - Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, düzenlediği basın toplantısında ligin ilk yarısını değerlendirdi.
 

Kayserispor'da Erol Bedir'in açıklamaları


Kulüp Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Bedir, “ Büyük bütçeli kulüplerin en önemli gelir kaynakları sermaye piyasasına açılmalarıdır. Kontrol kendilerinde kalması şartıyla hisse senetlerini satarlar ve oradan gelen gelirle yıkılmaz olurlar. Kaynak bulmak, kontrol dernek statüsünde bunu götürmek bana göre mantıklı değil. Sizden saklamak istersem bir takım hesapları sizden saklayabilirim.  Tesislere çok ciddi çalışmalar yaptık. Profesyonel ve amatör takımımızın kaldığı yerler tamamen yenilendi. Kayserispor'un şuanda imaj olarak bulunduğu yere yakışır bir pozisyona geldi ama beklentimiz çok daha fazlasıdır. Yapımı devam eden tesislerde biterse daha mutlu oluruz.
Altyapıyla ilgili çalışmalar yapıldı. Geçtiğimiz yıl 8 hocamızla çalışan altyapı, bu yıl 13 hoca ile çalışıyor. Futbol okullarında da 300 civarında gencimiz 28 bölgede Kayserispor sevdasını içlerinde taşıyorlar.
 
GÖREVE GELİĞİMİZDE BORÇ ALACAK BİLGİSİNE SAHİP DEĞİLDİK
 
Geçen yıl Ocak ayında görev aldığımızda elimizde çok sıhhatli bir borç alacak bilgisine sahip değildik. Ortalama bir şeyler söylendi. Yola çıktık ve Allah da yardım ettik. Zaman içerisinde muhasebenin yüzde 90'ına hâkim olduk diyebilirim. Yüzde 20 civarında beklentimiz olabilir. Bizde birine 100 bin TL borç gözüküyor ama adam bir geliyor elinde 500 bin TL'lik borç oluyor. Faizler ve cezalarda işin içine giriyor. Bu bakımdan yüzde 15 civarında yanılma payıyla önümüzde ki sene yüzde 100 civarında yolumuza devam ederiz.
 
 
ALDIĞIMIZDA 130 MİLYON TL BORÇ VARDI 
 
130 milyon TL civarında borcumuz vardı. 18 milyon TL'si bankası kredisiydi. Geriye kalanda çeşitli borçlardı. Bunlarla mücadele ediyoruz. Bir takım sıkıntıları o zaman göğüsledik. Bunların içerisinde ödemeler yapıldı. Ödemeler sonucunda 83 milyon TL'sini ödedik. Bunun 20 milyon TL'sini Ocak ayı içerisinde çeşitli sponsorların yardım edilmesi sağlandı.
 
2018 MAYIS'TA 100 MİLYON TL BORCUMUZ OLACAK

Bugün geldiğimiz noktada 159 milyon TL borcumuz var. 60 milyon TL beklediğimiz bu yılın geliri var. 99 trilyon borcumuz kalıyor. Mayıs ayı bittiğinde her şey yolunda giderse bizim toplam borcumuz 100 milyon TL civarında olacak. 130 milyon TL idi, 100 milyon TL'ye düşmüş olacak.
 
 
ŞU ANDA 6 MİLYON TL ÖDEMEMİZ GEREKEN PARA VAR
Şuanda federasyonda olan bir borç daha var. Transfer yapabilmemiz için bu 6 milyon TL'lik borcu kapatmamız gerekir. Bunlarda eski futbolcularla ilgilidir.

O kadar komik borçlar ödüyoruz ki. Adam kulübe tatlı koymuş, bize icra koyuyor. Biz geldiğimizde doğalgaza 200 bin TL civarında borç vardı. 3 puan aldığımızın sabahında icra gönderiyorlar. Takım 3 puan aldığından dolayı gelir olduğu için. Öncesinde nasılsa alamıyorum mantığı ile üzeri çizilen borçlar, şimdi alırım mantığı ile üzerimize geliyor. Şuanda çay ikramı yapılmayan otellerin borçlarını ödüyorum. Geldiğimiz günden bu yana ödemediğimiz 1 TL borç yok. Bizim dönemimizde futbolcuların Aralık ayı maaşlarının yarısı yattı, önümüzdeki bir hafta içerisinde de tamamı yatırılır.
 
Oynayan futbolcumuz, teknik heyetimizin akıttığı terlere karşılık, paraları günü gününe ödeniyor. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Alacaklara sesleniyorum, bizim dönemimizdeki borçlarla alakalı yakamızı yırtın ama diğer dönemlerle alakalı insaf edin.
 
“BU YIL ORTALAMA 9 MAÇTA 21 BİN TARAFTARA OYNADIK”

Geçtiğimiz senenin ilk yarısında 3 bin 900 taraftar ortalaması ile oynamışız. Bu yıl 9 maçta 21 bin ortalamaya oynamışız. Bunların hepsi resmi sitelerde mevcut. Kombinemiz, geçtiğimiz yıl 3 bin 390 iken bu yıl 21 bin kombinemiz var. Bu dönemde toplam 22 maç oynadık. Burada 13 galibiyet, 6 beraberlik, 3'te mağlubiyet almışız. 30 puanda ligde 5'inci sıradayız. ZTK'da da bütün maçlarımızı kazanarak avantaj kazandık. Yılsonu itibariyle tarihin en iyi puanını yapabiliriz diye düşünüyorum.
18 civarında transfer ettik. Bunların arasında genç oyuncularda aldık. Yaptığımız transferlerden takım yeni olmasına rağmen iyi bir performans gösterdiğimiz kamuoyu takdir ediyor. Geldiğimiz noktayı her alanda başarılı buluyoruz. Bundan daha başarılı olabilecek birileri gelir ve Kayserispor da inşallah daha iyi günlere gelir.
               
ÖN BÖLGEYE TAKVİYE YAPACAĞIZ

Dönem arasında yapılacak olan transfer hakkında bilgiler veren Bedir, “Devre arasında yapılacak olan transferlerin katkı vermesi, uyum sağlaması hep soru işaretidir. Onun için garanti olması lazım. Hocamız ‘Ben bu puanı bu arkadaşlarla aldım. Geldiğimiz yerde iyi' diyor. Sezon başındaki minimum 25 puanında ikinci yarı gerçekleşmesini umuyorum.  O zaman 55 puan oluruz ve Avrupa kupalarına gidebiliriz. Ön bölgeye 2 veya 3 oyuncu istedi. Yabancı kontenjanımız dolu. Canberk ile
 
 
GYAN'DAN VERİM ALAMADIK

Asamoah Gyan'dan verim alamadık. Asamoah'la ben görüşecektim ama benden önce kendisi hocayla görüşmüş. ‘Çok ciddi üzüntülerinin olduğunu, devre arasında herkesten fazla çalışıp iyi olacağıma inanıyorum, bu şekilde gidiyorum' demiş. Yabancı konusunda takviye yapabilmemiz için Umut'un performansının üzerine futbolcu bulmak zor. Asamoah kampta iyi bir durum sergilerse futbolcu aramamıza gerek yok. Benim transfer konusunda talimatım olmadı” dedi.
 
 KAYSERİSPOR TOPLAMA KAMPI DEĞİL

Kayserisporlu futbolcularla alakalı transfer dedikodularının olduğunu kaydeden Bedir, “Masaya oturup da bugüne kadar kimse bir şey söylemedi. Kayserispor toplama kampı değil. Biz takasla oyuncu olmayız. Bize müşteri olmaya gelirlerse, oyuncunun gönlü varsa, değerini buluyorsa hiç tereddüt etmeden ‘Hayırlı olsun' derim. İstediğim oyuncuya da talip olurum. Bizden giden olursa onun yerine yapılacak transferler olabilir” dedi.

Kayserispor ile ilgili son dakika gelişmelerine Kayserispor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.