comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayseri'de Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamasına engel

25 Mayıs 2019, Cumartesi 02:32
Kayseri'de Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamasına engel

Kayseri'de, Kayserispor taraftarları Galatasaraylıların olası bir şampiyonluk kutlamasına izin vermemek için Cumhuriyet meydanına doğru yürüş yapınca istenmeyen olaylar çıktı. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de 34. hafta oynanan Sivasspor - Galatasaray maçının ardından yurt genelinde şampiyonluğu doyasıya kutlarken Kayseri'de istenmeyen olaylar yaşandı. Kayserispor taraftarları Galatasaray taraftarlarının şehirde şampiyonluk kutlaması yapmaması için toplandı. Ancak bir şahsın havaya ateş açması sonucunda arbede çıktı. 

Kayserispor taraftarları, yurt genelinde Galatasaray taraftarlarının şampiyonluk kutlamasından dolayı bir alışveriş merkezinin önünde toplanan Kayserispor taraftarları, Cumhuriyet meydanına doğru yürüşüş yaptı. Bu esnada bir taraftar havaya 8-9 el ateş etti. Yaşanan olaylar sonrasında güvenlik güçleri araya girdi. Çıkan olayların ardından polis ve toma müdahale etti. 
Öte yandan Emniyet kaynaklarına göre bir şahsın havaya silahla ateş açması sonucunda taraftarlar bunu kendilerine yapıldığını düşündü ve devamında arbede yaşandı. 

YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ AÇIKLAMA

Kayserispor taraftar grubu Kapalı Kale lideri Ahmet Dirgenali yürüyüş öncesinde yaptığı açıklamada, "Hızlı hızlı sağa sola hareket ederek yürümeyin. Yanında ailesi ve çocuğu olanlara sakın ses çıkaramyın."

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)