comScore

Kayserispor Kayserispor

Kasımpaşa - Kayserispor maçı analizi! "VAR var ama..."

11 Aralık 2018, Salı 18:13
Kasımpaşa - Kayserispor maçı analizi!

FutbolArena Kayseri muhabiri Memduh Borazan, VAR kararlarının damga vurduğu Kasımpaşa - Kayserispor maçını yorumladı.

FutbolArena - Kayserispor, Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında konuk olduğu Kasımpaşa'yı 3-0 mağlup etti. FutbolArena Kayseri muhabiri Memduh Borazan, Kasımpaşa - Kayserispor maçını analiz etti.
 

Memduh Borazan, Kasımpaşa - Kayserispor maç yazısı:


Kasımpaşa, Kayserispor maçı kolay kolay unutulacağa benzemiyor. En önemlisi VAR sisteminde verilen verilmeyen kararlar maça damgasını vurdu. Kayserispor mutlak kazanması gereken maça istediği gibi başlamasa bile sonuca düşe kalka şansı ile ulaştı. Sonuç mükemmel ama futbola öyle diyemeyeceğim.

"PENALTI İLE ALAKASI YOKTU"
Maçın hakemi Kayserispor'un pozisyonunda önce ‘devam' dedi ardından VAR sistemi devreye girdi. Karar ‘Penaltı' diye verildi. Tjaronn Chery topun başına geldi ve takımını 1-0 öne geçirdi. İlk yarı Kasımpaşa oynadı, Kayserispor penaltıdan golü ile öne geçti. Hakem Serkan Çınar bu kez Kasımpaşa lehine penaltı verdi hem de VAR sistemine gitmeden ‘kesin penaltı' düdüğü çaldı. Oysa penaltı ile uzaktan alakası yoktu. Futbolda da ilahi adalet vardı rakip takımın en önemli oyuncusu gol silahı Mbaye Diagne kaleci Lung'u geçemedi, bir başka deyişle Lung kalesinde devleşti. İlk devre 1-0 Kayserispor'un üstünlüğü ile kapandı.

"AKLI KASIMPAŞA'DA OLSA GEREK"

İkinci yarı yine Var-Yok sistemi damga vurdu. Maçın hakemi Serkan Çınar, Kayserispor'a verilen penaltıyı VAR sisteminde izleyerek karar verirken, Kasımpaşa için ikinci penaltı düdüğünü izlemeden, anlamadan direkt beyaz noktayı gösterdi. Çok ilginç görüntüler ortaya çıktı. Hakem ne yapacağını sanki şaşırdı. Aklı Kasımpaşa'da olsa gerek! Penaltı penaltı değil, ama düdüğün sahibi öyle dedi. Ancak bakın yine ne oldu. Bu kez kale direği dedi ki arkadaş bu penaltı değil dedi ve top ‘şak' diye direkten döndü. İlk devrede Kasımpaşa lehine verilen penaltı pozisyonunda VAR sistemi ne hikmetse devre dışı kaldı. Akıllar hala ilk yarıdaki o pozisyonlarda kalırken ikinci yarıda da benzeri yönetimin sergilenmesi gecenin rengini değiştirdi. Kayserispor her şeye rağmen, tüm olumsuzluklara rağmen hem de hakeme rağmen Kasımpaşa karşısında pes etmedi attı kazandı, vurdu gol oldu. Durum 3-0 oldu, hakem de pes etti, sporcular da. hak etti. Kayserispor bu galibiyeti, kimseye güvenmedi, çıktı oynadı sonuca gitti.

"ÖZLENEN KAYSERİSPOR GERİ DÖNDÜ"

Çaldığı düdük, gösterdiği ve göstermediği kartlarla gecenin en kötüsü olan Serkan Çınar, sanırım dinlenmeye ihtiyacı olduğunu gösterdi. Hakemlerle ilgili şuana kadar konuşmayan ve sadece futboluna bakan Kayserisporlu oyuncuları gerçekten tebrik ederiz. Zorlu, güçlü rakiplerine (Hakemde var) geçti ezdi geldi. İşte bu. Yani özlenen tablo Kayserispor için geri döndü. Bundan sonraki haftalarda Kayserispor'un hedefinin daha farklı olacağını düşünüyorum. Üzerindeki kara bulutları gönderen temsilcimiz, bu hafta sonu oynanacak Akhisar maçını da kazanırsa bakın o zaman Kayserispor'un keyfine.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Memduh Borazan / Kayseri

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)