comScore

Kayserispor Kayserispor

Hikmet Karaman: 'Asıl hedefim Avrupa'

12 Mayıs 2022, Perşembe 17:35
Hikmet Karaman: 'Asıl hedefim Avrupa'

Hikmet Karaman, "Hedefimde Türkiye şampiyonluğu var ancak bugün ama yarın mutlaka bunu başaracağıma inanıyorum. Ancak bu da beni kesmez. Asıl hedefim Avrupa'da kupa kaldırmak." dedi. 

FutbolArena - Kayserispor'da bu sezon Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'u eleyerek finale yükselen Hikmet Karaman, Türkiye Gazetesi'ne konuştu. 

Deneyimli teknik adam sezon değerlendirmesiyle birlikte hedeflerinden konuştu. 
"ASIL HEDEF AVRUPA

"Kariyer planlaması önemli. Hedefimde Türkiye şampiyonluğu var. Ama bugün ama yarın mutlaka bunu başaracağıma inanıyorum. Ancak bu da beni kesmez. Asıl hedefim Avrupa'da kupa kaldırmak.  Kendimi o etkinlikte, bilgi birikiminde ve yetkinlikte görüyorum. ‘Bitti' denilen kulüpleri ayağa kaldırmış, sürekli sadece Türk hocalarla değil Avrupa ve dünyadaki birçok teknik adamla sürekli temas hâlindeki biri olarak bunu söylüyorum."

"TAKIMIMA, OYUNCULARIMA, YÖNETİME VE TARAFTARA İNANIYORUM"

Son beş yıldır Türkiye'de başarı takdir görüyor. Bu memnuniyet verici. Birçok kulüpten teklif alıyorum ama ‘Ben niye bu takımı çalıştırmıyorum niye o takıma oraya gitmedim' diye hiçbir çabam olmadı. Daima çalıştığım kulübü ve takımı en iyi yerlere taşıma gayreti içinde oldum. Ki temiz bir geçmişim var ki bu sebeple Kayserispor'a dördüncü defa geldim. Takımıma, oyuncularıma, yönetime ve taraftara inanıyorum."

"BENİM ŞANSIM BERNA BAŞKAN"

"İtiraf etmeliyim ki Berna Başkan (Gözbaşı) en büyük şansım. Futbolu öğrenmek ve kulübü daha iyi yerlere getirebilmek için inanılmaz bir çaba sarf ediyor. Birbirimize anlıyor ve dinliyoruz. İyi bir ekibimiz var. Başkan da ben de büyük idealleri olan iki futbol insanıyız; hanımefendi, erkeklerin başaramadığını başarıyor, bu yönüyle de farklı biri iyi bir iş kadını iyi bir yönetici."
 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!