comScore

Kayserispor Kayserispor

Ertuğrul Sağlam: "Şenol Güneş'e haksızlık yapıldı"

16 Mayıs 2018, Çarşamba 20:19
Ertuğrul Sağlam:

Kayserispor'un yeni teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, beIN Sports'un konuğu oldu. Sağlam, Türk futbolunda son yıllarda yükselişini devam ettiren Başakşehir dışında Arda Turan ve Şenol Güneş hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Kayserispor'un yeni teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, imza töreninden önce beIN Sports'un konuğu oldu. Deneyimli teknik adam Başakşehir ve Arda Turan ile birlikte Şenol Güneş hakkında konuşurken, bu sezon Şenol Güneş'e haksızlık yapıldığını söyledi. 

"BAŞAKŞEHİR'DE DOĞRU İŞLER YAPILIYOR"
Başakşehir'i başkanıyla, hocasıyla, yönetimiyle, futbolcu kadrosuyla ve yavaş yavaş sayısı artan taraftar grubuyla tebrik etmek lazım. Futbol adına doğru şeyler yapılıyor. Tesisi, alt yapı ve akademi organizasyonuyla futbol adına doğru işler yapılıyor. 

"FENERBAHÇELİLER BİLE AKHİSAR'A HELAL OLSUN DİYOR"

Başakşehir son 2 senede, 8-10 yıllık anlayışını değiştirdi. Daha mütevazi bütçelerle sempatik geliyordu insanlara. Şimdi taraflı, tarafsız herkes... Mesela Fenerbahçeliler bile helal olsun Akhisar'a diyorlar. Okan hocanın mütevazi bütçeyle elde ettiği başarı insanlara sempatik geliyor. Başakşehir'in stratejisi değişti. Artık büyük paralar harcıyorlar. Dolayısıyla bugün artık Başakşehir, stadı ve yapmış olduğu organizasyonuyla bir büyük takım düzeyinde yatırım yapıyor. 

"TÜRK FUTBOLUNUN ARDA TURAN'A İHTİYACI VAR"

Arda Turan ilk geldiğinde fizik olarak yeterli değildi. Yıldız bir oyuncu ve oynaması gerekiyor. Arda gibi üst düzey bir oyuncuyu oynatmak dert, kenarda beklemek dert. Arda'dan beklentiler şu aşamada yüksek olmadığı için kendisi kenarda oturmayı dert etmedi. Bence tepkileri ve psikolojik durumu yedek oturduğu için değil. Milli takımın ve Türk futbolunun Arda Turan'a ihtiyacı var. 

"ŞENOL GÜNEŞ'E HAKSIZLIK YAPILDI"

Bakın bizlerin hoşgörülü olması gerekiyor. Şenol hoca son 2 yılda Beşiktaş'ı şampiyon yaptı ve bu sezon da Şampiyonlar Ligi'nde önemli başarılara imza attı. Ben Şenol Güneş'e haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Baskı ortamının da bu olayların muhattaplarını derinden etkiledi. Bizlerin biraz daha anlayışlı, bu olayların muhattaplarının da daha soğukkanlı olması gerekiyor. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"