comScore

Kayserispor Kayserispor

Erol Bedir'den Fenerbahçe ve Galatasaray'a tepki! 'İzah edilemez'

07 Kasım 2018, Çarşamba 21:47
Erol Bedir'den Fenerbahçe ve Galatasaray'a tepki! 'İzah edilemez'

Galatasaray - Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar ve sonrasında gelen açıklamaların yankısı devam ediyor. Son olarak Kayserispor Başkanı Erol Bedir tepki dolu bir basın açıklaması kaleme aldı.

FutbolArena - Kayserispor Başkanı Erol Bedir, yaklaşan Galatasaray maçı öncesi derbide yaşanan olaylar hakkında bir basın açıklaması yayınladı. Galatasaray - Fenerbahçe maçının sonrasındaki açıklamaları da eleştiren Erol Bedir, çarpıcı ifadeler kullandı.
 

Kayserispor - Galatasaray maçı öncesi Erol Bedir'in basın açıklaması:


"Son yıllarda artan ve özetle; ''Birbirimize tahammülsüzlük'',''Rakibe Saygı Noksanlığı'' ve ''Her ne olursa olsun ama 3 neticeli oyunun sonucu benim lehime olsun şartlanmışlığı'' cümleleriyle ifade edebileceğimiz hastalıklar maalesef ülke futbolunu kemirmekte ve yöneticisinden-taraftarına, teknik heyetinden-futbolcusuna bütün paydaşları bu sağlıksız ortama çekmektedir.

Yönetimler, hakemler, medya veya başka kurum ve kuruluşlar, sadece kendi lehimize davranınca adil olduğunu söylemekte, aleyhimize bir karar  verdiklerinde ise her türlü komplo teorilerini üretebilmekteyiz.
 
Sesi gür çıkan, medya desteği güçlü ve taraftar sayısı çok olan takımlarımız canları birazcık yandığında yıllardır Anadolu takımlarının çektikleri sıkıntıları belki hatırlamaktadırlar.
Son oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçı sonrası yaşananlar ise hiç bir ''Ama'' ile ''Ancak'' ile izah edilebilecek, sıradan meseleler değildir. İki güzide kulübümüz; gerçekten saygı duyulan dirayetli yönetimlere, çok tecrübeli teknik heyet ve oyuncu grubuna sahip olmalarına rağmen maalesef hiç arzu etmediğimiz saha olayları yaşanmış, milyonlarca insan gördükleri manzara karşısında tabiri caizse ''şok'' olmuşlardır.
 
Asıl şaşırtıcı olan ise, maçtan hemen sonraki olaylardan daha çok maçtan bir iki gün sonraki yapılan açıklamalardır. Herkes kendince bir yön tayin etmiş, üzücü olan ve arzu edilmeyen asıl büyük fotoğrafı kapatmaya ve haklı çıkmaya çalışmışlardır.
 
Kim haklı olursa olsun gördüğümüz tablo değişecek midir? Veya bir oyuncu bir maç eksik ceza alırsa olay normal mi kabul edilecektir?

Unutmayalım ki;

Bahse konu, asırlık çınarlar olan iki takımımız ve diğer takım yöneticilerimizle birlikte  ülkemizde futbolu yönetenler hep aynı gemidedirler. Birbirimize kenetlenip, tahammül edip, Türk futbolunu en yukarılara nasıl çıkarabiliriz? onu tartışmalıyız. Yoksa bu kadar sıkıntının yaşandığı ortamda, TFF'nin yıllardır uyguladığı PFDK'ya sevk ve karar günlerini tartışarak bir yere varamayız. Diğer kulüpte kendince bir takım argümanlar kullanarak konuyu mecrasından çıkarabilir. Disipline sevklerle ilgili veya alışılmış diğer uygulamalarla ilgili kulüplerimizden gelebilecek yeni takvimler Kulüpler  Birliğinde tartışılıp TFF ile yapılacak görüşmelerde  karara bağlanabilir.
 
Lütfen;

Her türlü olumsuzlukla mücadele edilen ülkemizde, bir nebze gülümseyen yüzler oluşturan futbolumuzu barışın ve saygının aracı yapmaya çalışalım.

Saygılarımla.

Erol Bedir"

Spor Toto Süper Lig takımları ile ilgili tüm gelişmelere Süper Lig sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!