comScore

Kayserispor Kayserispor

En çok maça çıkan hakem Abdulkadir Bitigen oldu

07 Haziran 2018, Perşembe 23:55
En çok maça çıkan hakem Abdulkadir Bitigen oldu

Spor Toto Süper Lig'de bu sezon en çok maça çıkan hakem Abdulkadir Bitigen oldu.

FutbolArena - Kayseri Bölgesi A Klasman Hakemi Abdulkadir Bitigen,2017-2018 sezonunda Spor Toto 1.Lig'de en çok maça çıkan hakem oldu

Bu sezon Spor Toto 1.Ligde yüksek performans ve notları ile dikkat çeken Bitigen'in önümüzdeki sezon Spor Toto Süper Lig'de maç yöneteceği bekleniyor. Spor Toto 1. Lig'de 17 maç yöneten Kayseri Bölgesi A Klasman Hakem Abdulkadir Bitigen, gösterdiği performans Merkez Hakem Kurulu'nun dikkatini çekti. 22 maçta orta hakem olan, Süper Lig'de 14 maçta 4'üncü hakem olarak görev yapan Bitigen, böylece Spor Toto 1. Lig'de en çok maça çıkan hakem oldu. Performansı ve notları ile MHK'nın dikkatini çeken Abdulkadir Bitigen, 2017-2018 sezonun en iyi hakemleri arasında sezonu tamamlayan isim oldu. Geçtiğimiz sezonda Süper Lig'den A Klasmana düşürülen Abdulkadir Bitigen, 2017-2018 sezonunda gösterdiği performans ile bu sezon yeniden Süper Lig'e göz kırptı. 
EN ÇOK MAÇA ÇIKAN HAKEM OLDU

2017-2018 Sezonda A Klasman Hakemi olarak görev yapan Abdulkadir Bitigen 34.hafta sonunda 17 maçta görev alarak Spor Toto 1.Lig'de çok maç yöneten hakem oldu.

Abdulkadir Bitigen'i 15'er maçta Özgüç Türkalp ve Tugay Kaan Numaoğlu takip etti. 14 maçta Erkan Özdamar takip ederken en az karşılaşmayı ise  Murat Özcan 4 maç ve  Mert Güzence 5 maç yönetti. En çok maç yöneten olarak ilk sırayı alan Kayserili hakem Abdulkadir Bitigen, bu sezon Merkez Hakem Kurul (MHK) verdiği görevler sonrası yanıltmadı ve performansı ile dikkat çekti. Merkez Hakem Kurulunun en çok güvenliği hakemlerden birisi olan Bitigen, camiada oldukça fazla seviliyor.

GÖZLER MERKEZ HAKEM KURULUNDA

2018-2019 sezonunda uygulamaya konulacak olan VAR sistemi ile birlikte Spor Toto Süper Lig'de hakem sayısının artması bekleniyor. Merkez Hakem Kurulu hake sayısını artırmak için iştişare toplantıları yaptığı ve 4-5 hakemin yeniden A Klasmandan Süper Lig'e çıkması bekleniyor. 4-5 hakemin içinde yer alan hakemlerinden birtanesi Kayseri Bölgesi A Klasman Hakemi Abdulkadir Bitigen.

İŞTE BİTİGEN'İN YÖNETTİĞİ MAÇLAR

Kayseri Bölgesi A Klasman Hakemi olan Abdulkadir Bitigen bu sezon TFF 1.Lig'e damga vurdu.  Dört farklı kategoride 22 maç orta hakem olarak görev yapan Bitigen, yeniden bir üst klasmana yükselmesi bekleniyor.

Spor Toto 1.Lig 17 Maç

Spor Toto 2.Lig 2 Maç

Spor Toto 3.Lig 1 Maç

Ziraat Türkiye Kupası 2 Maç

Öte yandan Abdulkadir Bitigen bu sezon yönettiği 22 maçın yanı sıra Spor Toto Süper Ligde 14 maçta ve Ziraat Türkiye Kupasında 2 maçta 4'üncü hakem olarak görev yaptı.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (21 Eylül 2020)