comScore

Kayserispor Kayserispor

Bülent Uygun'dan Galatasaray'ın UEFA şampiyonluğu örneği

09 Kasım 2019, Cumartesi 18:05
Bülent Uygun'dan Galatasaray'ın UEFA şampiyonluğu örneği

Süper Lig 11. haftasında Gençlerbirliği ile Kayserispor arasında oynanan maçın ardından Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türk futbolunun gelişimine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Gençlerbirliği maçının ardından Türk futbolunun ve genç futbolcuların gelişimi üzerine geçmiş yıllardan beri teoride düşünülen fakat bir türlü uygulamaya geçilemeyne projeler hakkında konuştu. 

Kayserispor'un, Gençlerbirliği'ne 2-1 kaybettiği maçta takımının tek golünü atan Emre Demir, Süper Lig tarihinde gol atan en genç futbolcu oldu. 15 yaşındaki Emre Demir tarihe geçerken, Bülent Uygun ise Türk futbolcularının gelişim ve yetenekleri üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
"UEFA ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDIĞIMIZDA 3-4 YABANCI VARDI"

Altayapı hocalarının maaşlarını TFF verecek. Vermek zorunda. Vereceksiniz. Altyapı hocaları 2 bin lira maaşı aldı mı, alacak mı? İyi eğitim verecek çünkü. Benim Türk gencimin hepsi yetenekli. UEFA şampiyonluğunu kazandığımız zaman 3-4 yabancı vardı Türkiye'de. Karşılığında UEFA şampiyonluğu geldi. Biz gençlerimize güvenmezsek, onlara imkanı sağlamazsak çıkmaz. Vergimizi biz vereceğiz. Futbolcu vergisini verecek. Yönetici, giden paradan fazlasını harcarsa sorumusu o olacak. Gibi gibi projeler var. Bunları yapmalıyız.  

Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!