comScore

Kayserispor Kayserispor

Berna Gözbaşı, FutbolArena'ya konuştu

09 Ocak 2020, Perşembe 11:29
Berna Gözbaşı, FutbolArena'ya konuştu

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Antalya kampında FutbolArena'ya konuştu.

FutbolArena - Süper Lig'in ilk yarısında istediği sonuçları elde edemeyen Kayserispor'da Antalya kampı devam ederken Başkan Berna Gözbaşı, FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. Süper Lig'in ilk kadın başkanı olan Gözbaşı, takımın içine bulunduğu durumla ilgili önemli ifadeler kullandı.

İngilizce İşletme mezunusunuz, özellikle pazarlama konusunda yetkiniz yüksek. İş hayatındaki tecrübeyi burada nasıl taşıyacaksınız?
İşimi kendim 10 sene önce sıfırdan kurdum. Yine böyle takım çalışmasıyla 10 kişiyle başlayan şirket binlere ulaştı. Orada da inanarak çalıştık ve sektörümüzün en büyük ihracatçısıyız. Futbolda böyle paraları görünce çok üzüldüm. Altyapılara önem vermeliyiz. İthalat-ihracat dengesi futbolda bozuk. Ayağına 5 kere top değmemiş oyuncu büyük paralar kazanıyor. O yüzden ben böyle oyuncularla anlaşarak yolları ayırdım. 

Adebayor neden gitti?

Kulüpteki sorunlardan rahatsızdı. Hoca değişimleri etkilemişti ve şehre adapte olamamıştı. Elinde fesih de vardı, çekip gidebilirdi. Fakat benim özverili çalışmalarımı görünce ciddi bir rakamı bırakarak ayrıldı. Ben ona ufak bir ödeme yaptım. 150-200 bin euro ödedik. Kendisi 700 bin euroya yakın bir parayı kulübe bıraktı. Tavares'de de böyle ayrıldık. 

Transferde son durum nedir?

Buraya gelen oyuncularımız var. İşlemlerin bitmesini bekliyoruz, onlar bitmeden açıklamak istemiyoruz. İyi gidiyoruz şu anda. 

Prosinecki'yi hemen göreve getirdiniz. Bu süreci anlatabilir misiniz?

Londra Borsası'nda 5 dakikada milyon euroluk kontratlar yaptığım oldu. İş hayatımda hep hızlı kararlar verdim. Hocayla görüşmesi için sportif direktörümüzü gönderdik. O ülkedeki iş ortaklarımla görüşerek hocaya ulaştım. Kendisine çok iyi teklifler vardı. Kendisi de zaten Kayseri'yi biliyor ve seviyordu. Onu ne kadar çok istediğimizi anlattım. Herhalde benim niyetimi görünce kabul etti. İnanıyor, biz de inanıyoruz. Başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.

Emre Demir için teklifler var mı?

Transfer görüşmesi yaptık ama şu an için doğru bulmuyorum. 90 dakika oynaması lazım, oturması lazım. Benim amacım birçok Emre yetiştirmek. Transfer dönemi bitince altyapıyı baştan aşağı değiştireceğim. Akademi yapmak istiyorum. 

Bir kadın olarak erkek egemen bir alanda çalışmak sizi zorluyor mu?

Futbol kamuoyuna teşekkür ediyorum, nezaket gösteriyorlar. Bu durum sorumluluk duygusunu artırıyor. İşin erkeği kadını olmaz. Ben sanayici olduğum için hep erkeklerle omuz omuza çalıştım. Biz kulübü yönetmeye çalışıyoruz. Yıllardır futbolu yönetenleri görüyoruz, kulüplerin durumu ortada. Ben girip maç yapmayacağım, ofsaytı oyuncu, hakem bilsin. Doğru yönetmek, doğru iletişim kurmak önemli. Bizim derdimiz gelecek. Geçmiş, geçmiştir. 

Son dakika Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!