comScore

Kayserispor Kayserispor

Ankaragücü, Yeni Malatyaspor, Kayserispor'dan ilk açıklama

29 Temmuz 2020, Çarşamba 19:03
Ankaragücü, Yeni Malatyaspor, Kayserispor'dan ilk açıklama

Kayserispor, Yeni Malatyaspor ve Ankaragücü başkanları Süper Lig'de bu sezon küme düşmenin kalkmasının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig'de 2019/20 sezonunda küme düşmenin kaldırılmasının ardından Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ve Ankaragücü Başkanı Fatih Mert TRT Spor canlı yayınına bağlanarak açıklamalarda bulundu. 


KAYSERİSPOR BAŞKANI BERNA GÖZBAŞI
Sayın Cumhurbaşkanımız, değerli Spor Bakanımız ve TFF Başkanımız Nihat Özdemir, herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah Süper Lig'de bu sezon daha emin adımlarla devam edeceğiz. İnşallah bütün liglere hayırlı olsun. Göreve devam edeceğim. Zorlu bir sezonu atlattıktan sonra, bu zorlukları yaşamama sebep olan unsurları ortadan kaldırmak istiyorum. Bu yaşanan olaylar bir kere daha yaşatmayacak sistemi kurma planlarım var. Yine zorlu olacak. İnşallah Kayserispor tekrar bugünleri görmeyecek. Bu sistemi kurmak için çalışıyoruz. Daha sevilen, sempatik ve başarılarıyla konuşulan Kayserispor görülecek. 

YENİ MALATYASPOR BAŞKANI ADİL GEVREK

Çok üzülmüştük. Bunlar da bizim hatalarımız da var. Pandeminin de etkisi vardı tabii. Ligler ertelendi, tekrar oynandı. Çok zorluklar yaşadık. Bütün kulüplerin ortak birlik göstermesi ve herkesin anlayış göstermesi çok önemliydi. Oy birliğiyle alınan karar vardı. İnşallah Türk futboluna hayırlı olur. Transferler olacak. Yapılanma olacak. Bugünleri tekrar yaşamamak için bugünlerden ders çıkaracağız. İnşallah Malatya için daha hayırlı olur. 

ANKARAGÜCÜ BAŞKANI FATİH MERT

Bütün kulüp başkanlarına teşekkür ediyorum. Ali Koç aradı, onunla konuşuyordum. Kulüp başkanları gerçekten duyarlı davrandı. Banane tavrı sergilemediler. Pandemi sürecinde ziz kulüpleri kaosa sürüklemedik bu süreçte. Ligler devam ederken maçlarımızı oynadık. Kulüp başkanları da hep birlikte bu karara imza atarak Türk futbolu adına ileriye yönelik mesaj şeklinde bu karar alındı. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)