comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor Transfer Haberleri: Kaptanlığa yükselenler ayrıldı

20 Haziran 2016, Pazartesi 17:34
Kayserispor Transfer Haberleri: Kaptanlığa yükselenler ayrıldı

Son 12 yılda Kayserispor'da kaptanlık yapan futbolcuların tümü çok geçmeden kulüpten ayrıldı.

Kayserispor'da kaptanlık pazubentini koluna takan isimlerin sarı kırmızılı kulüpten kopma geleneğine geçtiğimiz sezon Kayserispor forması giyerek takımda ağabeylik görevini üstlenen Diego Biseswar ile Marko Simiç de eklendi.
 

Kayserispor kaptanları


Son 12 yılda Kayserispor'da kaptanlık yapanlardan Samuel Johnson, Bülent Bölükbaşı, Rağıp Başdağ, Mehmet Topuz, Ali Turan, Aydın Tosçalı, Mehmet Eren, kaleci Süleymanou, Franco Cangele, Riveros, Eren Güngör, Zurap, Abdullah Durak'tan sonra 2015-2016 sezonunda kaptanlık görevini üstlenen Diego Biseswar ve Marko Simiç'de sarı kırmızılı kulüpten kopan oyuncular oldu.

Kayserispor'da, 2004-2010 sezonu arasında 3'ü asil biri yedek 4 oyuncu kaptanlık pazubandını koluna taktı. 2004 yılında Kayserispor'a gelerek kaptanlık görevini üstlenen Bülent Bölükbaşı, 3 sezon sarı kırmızılı ekipte top koşturduktan sonra 2006-2007 sezonunda 2 topuğundan ameliyat olduğu için sezonu erken kapattı.
 

Mehmet Topuz, Kayserispor'dan nasıl ayrıldı?


Kayserispor Kulübü, tecrübeli oyuncunun sözleşmesini uzatmayınca, bu göreve önce Samuel Johnson sonra 2'nci kaptan olan Mehmet Topuz getirildi. 2007-2008, 2008-2009 sezonlarında takım kaptanlığını üstlenen Mehmet Topuz, Beşiktaş'a gitmek isterken kendini Fenerbahçe'de buldu, pazubandını Kayserispor'un on birde yer alan tek Kayserili Ali Turan'a devretti.
Mehmet Topuz'un sakatlık döneminde kaptanlığa vekalet eden Rağıp Başdağ'ın da yönetim 2008-2009 sezonunun sonunda yönetim sözleşmesini uzatmadığından serbest kadı. Sözleşmesi 2009-2010 sezonun ilk yarısında sona eren Ali Turan ise yönetimin tüm baskısına karşın sözleşmesini uzatmayıp, Kayserispor'un kadro dışı bırakma kararına uyup sezon sonuna kadar tek başına antrenman yapmayı kabul etti. Ali Turan daha sonra, önce Galatasaray, ardından da Konyaspor'a gitti.

Kulüpte ligin ikinci yarısında kaptanlık pazubandı Aydın Toscalı'ya verildi. Sonraki sezonlarda kaptanlık görevini üstlenen kaleci Süleymanou, Franco Cangele, Riveros, Eren Güngör, Zurap ve Abdullah Durak da sakatlık veya transfer sürelerinin bitmesi, mukavelelerinin uzatılmaması gibi nedenlerle Kayserispor'da kısa süreli kaptanlık yaptılar.

Abdullah Durak'ın geçtiğimiz sezon Kasımpaşa'ya transfer olması üzerine bu görevi geçtiğimiz 2015-2016 sezonunda sürdüren Biseswar ve Simiç'in de mukaveleleri sona erdi. Kayserispor, bugüne kadar 2 oyuncuyla masaya oturmayıp, teknik kadronun isteği üzerine gözden çıkarınca, "Kayserispor'da kaptanlık yapan gider"' olgusu bir defa daha gerçekleşti.
 

Kayserispor'dan e uzun süre kaptanlık yapan futbolcu


Kayserispor'da 4 ve 9 sezonla, en uzun dönem kaptanlık yapan isimler Gıyasi Tokoğlu, Rıdvan Çeçen, Mustafa Uğur ve Mehmet Bulut oldu. Dört futbolcunun Kayserili olması da kaptanlık konusundaki istikrarın en önde gelen sebebiydi.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.