comScore

Kayserispor Kayserispor

Kayserispor - Medicana Sivasspor maçı öncesi son durum - Süper Lig Haberleri

13 Mayıs 2016, Cuma 15:20
Kayserispor - Medicana Sivasspor maçı öncesi son durum - Süper Lig Haberleri

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Spor Toto Süper Lig'de yarın oynanacak Kayserispor-Medicana Sivasspor karşılaşmasına ilişkin her türlü güvenlik tedbirinin alındığını, iki komşu şehrin takımları arasındaki maçın dostluk ve kardeşlik havasında geçmesi temennisinde bulundu.

Süper Lig'in 33. haftasında Kayserispor, sahasında Medicana Sivasspor ile karşılaşacak.

Düzgün, yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri ve Sivas'ın iki komşu şehir olduğunu, iki takım için de önemli olan bu maçın futbolcular ve taraftarlar açısından dostluk, centilmenlik ve kardeşlik duyguları içinde tamamlanmasını umut ettiğini belirtti.

 

271029-haber

Sporun barış, dostluk ve kardeşlik olduğunu vurgulayan, ayrıştırıcı değil birleştirici özelliğinin altını çizen Düzgün, şunları kaydetti:

"Önemli olan ve sporun ruhuna yakışan dostluk, kardeşlik ve centilmenliktir. Bunun örneklerini defalarca sergilemiş iki takım futbolcu ve taraftarlarının bu güzel duruşlarının bu maç için de gerçekleşeceği düşüncesi ve inancındayım. Sporun tarafları birleştiren, birlik ve beraberlik duygularını ön plana çıkaran yönü ile gerek saha içinde gerekse de saha dışında hep birlikte güzel bir maç izleyeceğimiz düşüncesindeyim. Ülke ve vatanımızın birlik ve bütünlüğü için şehitler verdiğimiz bugünlerde taraftarlarımızın centilmenlik ruhu içinde hareket edeceğine inanıyorum. Olabilecek tahrik ve provokasyonlara karşı da gerekli güvenlik tedbirlerini alıyoruz. Şehir ve stat girişlerinde oluşturulan arama noktalarında güvenlik birimlerimiz hassasiyetle gerekli kontrolleri yapacaklar."

Vali Düzgün, İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında maç öncesi ve sonrasına ilişkin her türlü tedbirin görüşülerek karara bağlandığını, Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda oynanacak müsabakada bin 750 emniyet personelinin görevli olacağını, şehrin giriş ve çıkışlarında gerekli önlemlerin alındığını da ifade etti.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!