comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Kayserispor başkanından Fenerbahçe uyarısı

30 Ocak 2017, Pazartesi 17:54
Kayserispor başkanından Fenerbahçe uyarısı

Erol Bedir, takımın aldığı galibiyetten dolayı rehavete kapılmaması gerektiğini vurguladı

FutbolArena - Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, dün oynanan Fenerbahçe maçı sonrası Kayseri'ye ve taraftarlara teşekkür mesajı yayınladı. Bedir, ayrıca takımın aldığı galibiyetten dolayı rehavete kapılmaması gerektiğini vurguladı.
 

Erol Bedir'den Kayserispor - Fenerbahçe maçı açıklaması


Sarı-kırmızılı takımın Başkanı Erol Bedir, 18. haftada oynadıkları Akhisar Belediyespor maçında ve dün oynadıkları Fenerbahçe maçında çalışmalarının verimliliğini test ettiklerini dile getirerek şu ifadelere yer verdi:  

‘‘2017 yılbaşından itibaren yaşadığımız yoğun ve meşakkatli 20 gün sonunda, önce Akhisar deplasmanı, ardından sahamızda Fenerbahçe ile oynadığımız müsabakada, çalışmalarımızın verimliliğini test etme imkanı bulduk. Akhisar'da, herkesin ortak kanaati galibiyeti kaçıran tarafın Kayserispor olduğu yönündeydi.''
‘‘MÜTHİŞ TARAFTARI HESAP EDEMEDİK''

Dün oynanan Kayserispor – Fenerbahçe karşılaşmasında sarı-kırmızılı takıma gönül veren taraftarların büyük bir desteği olduğunu ifade eden Bedir, ‘‘Sahamızdaki Fenerbahçe maçına ise takımımıza, teknik heyetimize güvenerek ve yaptığımız çalışma ve transferlerin doğruluğuna inanarak çıktık. 9 yeni oyuncuyu takıma monte etmiş ve şampiyonluk iddiasındaki Fenerbahçe'ye karşı kendi sahamızdaki ilk maçımızı oynayacaktık. Her şeyi hesap etmiş Fenerbahçe ile başa baş oynayacağımızı tahmin etmiştik, Ancak; ön göremediğimiz bir şey vardı; en azından bu kadar beklenmiyordu. O da şuydu; Uzun süredir maçlara gitmeyen, Kayserispor'a ilgisiz ve futboldan soğumuş taraftar yerine, var güçleriyle bize destek olan müthiş bir seyirciyi hesap edememiştik. Anormal soğuğa rağmen tribünleri dolduran o coşkulu taraftar ( kapalı kale,maraton vs ) öyle bir motivasyon verdi ki, bırakın futbolcuları, tribünde bizlerin bile çıkıp sahada oynayası geldi. Ağızlarına-ellerine sağlık. Hele hele maç başlamadan önce ve maç sonunda şahsıma ve yeni yönetime gösterilen sevgi ve yapılan toplu tezahüratlar, takımımızı, yönetim, teknik heyet ve futbolcularımızı  moral-kondisyon açısından en üst seviyeye çıkardı.'' açıklamasında bulundu.

KAYSERİSPOR'A PROTOKOL DESTEĞİ

Kayserisporlu taraftarların yanı sıra birçok protokol üyesinin de takıma destek olmak amacıyla maça geldiğini belirten Başkan Erol Bedir, ‘‘Bu maçla birlikte, uzun süredir ilk defa başta Sayın Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, Sayın Valimiz Süleyman KAMÇI, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa ÇELİK olmak üzere diğer belediye başkanlarımız, yargı ve emniyet mensuplarımız,oda başkanlarımız ve diğer protokol mensuplar tam kadro bize ve  takımımıza destek için gelmişlerdi. Özetle; Başarı için, galibiyet için KAYSERİSPOR'umuzu yukarılara taşımak için bizim çalışmalarımıza ilaveten,bu desteklerle birlikte artık zafer yakındı ve geldi. Fenerbahçe gibi bir takımı 4-1 gibi farklı bir skorla yenerek KAYSERİSPOR tarih yazdı ve bu haftaki Türkiye'nin spor gündemini oluşturdu.'' ifadelerine yer verdi.

 ‘‘AYAĞIMIZ YERE BASMALI YOKSA…''

Kayserispor'un ligde kalma adına çok önemli bir galibiyet aldığını fakat bu galibiyet sevincinin abartılmaması gerektiğini belirten Erol Bedir son olarak şunları söyledi:

‘‘Başarıya sevinelim ancak abartmayalım. Çünkü aldığımız sadece 3 puan başka bir takımı da yensek yine 3 puan alacaktık. Ayaklarımız yere basmalı ve önümüzdeki maçları da kazanmalıyız. Yoksa bu galibiyetin hatıradan öte anlamı olmaz. Bu duygu ve düşüncelerle; pazar günkü maç öncesi, esnası ve sonundaki yoğun destekleri için sevgili taraftarlarımıza, her zaman yanımızda olan resmi protokollerimize ve Kayserispor sevdalılarına teşekkür ederken, bundan sonraki iç saha maçımız olan Bursaspor maçında bu ihtişamın bir kademe daha yukarıda olacağına inanıyorum.''

Haber: Abdulkadir PASLIOĞLU / Kayseri

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)