comScore

Kayserispor, Adebayor ile yolları ayırdı! "Beşiktaş maçı sondu"

02 Aralık 2019, Pazartesi 22:22
Kayserispor, Adebayor ile yolları ayırdı!

Kayserispor, Emmanuel Adebayor ile Beşiktaş maçının ardından yollarını ayırdı. Yıldız futbolcu ve Kayserispor basın sözcüsü Mustafa Tokgöz ayrılığı resmen açıkladı.

FutbolArena - Beşiktaş'ın Kayserispor'u 4-1 mağlup ettiği maçın ardından Emmanuel Adebayor sürprizi yaşandı. Kayserispor basın sözcüsü Mustafa Tokgöz, Adebayor'un son maçı olduğunu ve yıldız futbolcuyla yolların ayrıldığını açıkladı. Ardından demeç veren Adebayor, ayrılık bilgisini doğrularken duygusal açıklamalarda bulundu.
 

Adebayor, Kayserispor'dan neden ayrıldı?


Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, "Adebayor ile yollarımızı ayırdık. Bu maç son maçıydı." dedi. Ardından Caner Erkin'in pozisyonuna tepki gösteren Tokgöz, "Yediğimiz 2. gol dışarıdan çevrildi. Nasıl VAR'a bakılmadı anlayamadık. Bazı kırılma anları oluyor. Ancak onun dışında Beşiktaş bugün gayet iyi oynadı." ifadelerini kullandı.

ADEBAYOR: "BEŞİKTAŞ MAÇI SON MAÇIMDI"
Adebayor, "Üzülerek söylemek istiyorum ki bu maç benim Kayserispor'daki son maçımdı. Bugün Kayserispor'dan ayrılıyorum, burada 3 ay vakit geçirdim, kalbim her zaman onlarla, dualarım her zaman Kayserispor'la olacak. Ayrılmamın birçok sebebi var. Bu noktaya nasıl geldiğimizi anlatamam. Bunlar özel konular. Yönetimle karşılıklı anlaşarak ayrıldık. Herhangi bir problem olmadı. Ne zaman ayrılmam gerektiğini bilen bir insanım. Şu anda bunun zamanı geldi. Türkiye'yi terk etmiyorum. Neler olacağınızı göreceğiz. Hayatım boyunca çok iyi hatırlayacağım Kayserispor'u." dedi.
Adebayor, Kayserispor ile son maçında Beşiktaş'a gol attı. 86. dakikada sağ kanatta kazanılan serbest vuruşta Mensah ceza sahası içine ortaladı. Savunmanın arasından iyi yükselen Adebayor kafayla topu filelere gönderdi. Ancak bu gol mağlubiyetin önüne geçemedi.

Son dakika Kayserispor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"