comScore

Kayseri Erciyesspor Kayseri Erciyesspor

Kayseri Erciyesspor kapanmanın eşiğinden döndü

22 Kasım 2016, Salı 12:14
Kayseri Erciyesspor kapanmanın eşiğinden döndü

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Kayseri Erciyesspor'da dün yapılan Olağanüstü Genel Kurul'un ardından yeni kulüp başkanı ve yönetimi belli oldu. 

FutbolArena - 14 Kasım 2016 Pazartesi günü yapılan ve yeterli çoğunluğun sağlanmamasının ardından 21 Kasım 2016 Pazartesi'ye ertelenen Olağanüstü Genel Kurul, Kayseri Erciyesspor Hacı Boydak Tesisleri'nde dün yapıldı. 

Divan başkanlığını Kulüp Müdürü Bülent Dener'in yaptığı genel kurula Nuhkan Rüzgar'ın başkanlığındaki liste verildi. Verilen liste oylamaya sunuldu. Sunulan listenin kabul edilmesinden sonra Kayseri Erciyesspor'un Kulüp Başkanı Nuhkan Rüzgar oldu.  Başkan Nuhkan Rüzgar seçilirken, yönetim kurulu şu isimlerinden oluştu; "Rıfat Dayıoğlu, Şahin Göksu, Furkan Milli, Yavuz Soner Coşkun, Gökhan Göksu, Oğulcan Karahan, Selahattin Sözduyar ve Serkan Göksu."
DENER: "HAYIRLI OLSUN"

Yapılan Olağanüstü Kongrede konuşan Kulüp Müdürü Bülent Dener, seçilen yönetim kuruluna yeni görevlerinde başarılar dileyerek, kulübün kapanmaması için verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür etti. Dener, “14 Kasım 2016 tarihinde yapmış olduğumuz kulübümüzün olağanüstü kongresinde çoğunluk sağlanamadığından bugüne ertelenmişti. Bugünkü yapılan kurul inşallah kulübümüze hayırlı olur. Biz de yeni yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. Yeni görevinde başarılar temenni ediyoruz. İnşallah kulübümüz için hayırlı olur. En azından kulübün kapanmaması için uğraş verdikleri için vermiş oldukları mücadeleden dolayı da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

"İNCİALAN ÇEKİLDİ"

Daha önce aday çıkmaması üzerine kendilerinin yönetim kurulu oluşturarak aday olacağını açıklayan Kayseri Erciyesspor taraftar eski dernek basın sözcüsü Mehmet İncialan ise başka bir yönetim kurulu listesi geldiği için adaylıktan çekildiğini söyledi. İncilan, “Kayseri Erciyesspor'un son 3-4 aydır yaşamış olduğu sıkıntılı süreçte ses duyurmada kamu oyu yapmada bize son derece destek olan siz değerli basın mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin sayesinde Erciyesspor bugün kapanma noktasından yeniden nefes alma noktasına geldi. Bizde elimizden geldiğince bugüne kadar süreci yürütmeye çalıştık.  Zor günlerin adamı olduk, kötü günlerin adamı da olduk.  Şu anda iyi veya kötü herkesin bir şekilde düşünebileceği bir yönetim kurulumuz meydana geldi. Bize düşen bu yönetim kuruluna destek olmak. Söyledikleri gibi ellerinden sihirli değnek yok. Ateşten bir gömlek giymiş durumdalar. Bugüne kadar benim şahsıma arkadaşlarıma göstermiş olduğunuz desteği şu anda yönetim kurulu arkadaşlarımıza göstermenizi özellikle rica ediyorum. Kayserili vatandaşlarımızın da Kayseri Erciyesspor'un maçlarına gelerek bu yeni yönetim kuruluna bir nebzede olsa moral vermelerini rica ediyorum. Yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum” diye konuştu.

DAYIOĞLU: "ELİMİZDE SİHİRLİ DEĞNEK YOK"

Yeni seçilen Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Dayıoğlu ise, kulübün kapanmaması için ellerini taşın altına koyduklarının altını çizerek, kulübe sahip çıkılmasını istedi. Dayıoğlu, “Amacımız kulübün kapanmamasıydı ve onu başardık. Kulübün kapanmaması için buradayız. Bizim elimizde sihirli değnek yok. Bize destek verenlere çok teşekkür ediyorum. Diğer büyük ilçe belediye başkanlarımızın da kulübe destek vermelerini ve sahip çıkmalarını istiyoruz. Kulüp kapanmaması için elimizi taşın altında koyduk. Zamanın ne göstereceği bilinmez ama belediyelerden destek bekliyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki'ye ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a şimdiye kadar verdikleri desteklerden dolay çok teşekkür ederim” diye konuştu.
 
İŞTE YENİ YÖNETİM

Yönetim Kurulu
Asil Üyeler
Nuhan Rüzgâr
Rıfat Dayıoğlu
Furkan Milli
Şahin Göksü
Oğulcan Karahan
Yavuz Soner Coşkun
Gökhan Göksu
Selahattin Sözduyar
Serkan Göksu

Yönetim Kurulu 
Yedek Üyeler
Ahmet Eren
Recep Külahçı
Osman Timuçin
Mehmet Asılöz
 Emrah Kırçıl
Süleyman Akın
Ali Ağçakaya
Mehmet Kargın
Yüksel Soyer

Denetim Kurulu
Asil Üyeler
Dr. A.Selim Hasözler
Musa Çetin
Kadir Uslu

Denetim Kurulu
Yedek Üyeler
Mehmet Ozan
Fevzi Gavremoğlu
Osman Özmen

Disiplin Kurulu
Asil Üyeler
Av.Kaan Savruk
Dr.Mehmet Somtaş
Mehmet Gazezoğlu

Disiplin Kurulu
Yedek Üyeler
Mehmet Yerebasar
Ali Birinci
Kasım Aslankoç

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"