comScore

FutbolArena TV

Kayseri Erciyesspor için haciz işlemleri başladı

12 Temmuz 2018, Perşembe 12:42

86 yıllık tarihinde Kayseri'yi temsil eden Kayseri Erciyesspor çırılçıplak kaldı. 10 gün önce kulüp tesislerine gelen icra memurları tarafından haciz işlemleri başlatmış, kulübe süre tanınmıştı.

Dün Hacı Boydak Kulüp Tesislerine gelen icra memurları ve avukatlar tesisteki bütün spor malzemelerini kamyonlarla götürdüler. Memurlar icra için geldiklerini belirterek eşyaları kamyonlara yükleyeceklerini söylediler.  Bundan 10 gün önce yediemin altına alınan kulüpteki hemen hemen tüm eşyaların dün haciz işlemleri gerçekleştirildi. Ne var ne yok, tüm eşyalar kamyonlara yüklendi. Amatör Ligine düştükten sonra bir büyük darbeyi de haciz işleminde yiyen Kayseri Erciyesspor'da şimdi incin top oynuyor. Eşyaların gitmesinin ardından boş bir ardiye anımsatan Hacı Boydak Tesislerinde içerinin derdi dışarının derdi ile bir farkı bulunmuyor. Antrenman sahasında futbolcular yerine tavuk ve zaman zaman küçükbaş hayvanların otlandığı görülmesi Kayseri Erciyesspor taraftarını derinden üzüyor.


Neyi var neyi yok, elinden alınan Kayseri Erciyesspor'da yönetici Yaşar Çalışır,  Eski başkanlardan Ziya Eren, Saffet Külahçı ve menajer Nuhkan Rüzgar'a veryansın etti. Çalışır, “Kayseri Erciyesspor'u elimizden geldiği kadar idare etmeye çalıştık. Tadilat gerçekleştirdik. Ancak eski yönetim polis eşliğinde icra memurları göndererek kulübümüzdeki tüm eşyaları haciz ettiler. Sahipsiz bırakılan Kayseri Erciyesspor'a  böylesine ağır bir darbeyi  vurmak kime yakışır.  Amatör Ligine düştü. Pazarız kaldı. Futbolcular kaldı. Aç kaldı. Susuz kaldı. En sonunda kulüpteki eşyalarda birilerinin isteği ile haciz edildi. 86 yıllık çınarı yıktılar. Ziya Eren ve avukatlarının kararı ile adeta Kayseri'nin koca takımı yok edildi. Biz bir şeylerin uğraşını verirken onlar yıktı. Başarılı oldular. Ben bundan sonra yapacak bir şey görmüyorum. Müracaat ettiği belediyelerden bir ses çıkmadı. Artık Kayseri Erciyesspor tamamen yok olmuştur” diye konuştu.

 

VİDEO ÖNERİLERİ