comScore

Kayseri Erciyesspor Kayseri Erciyesspor

Kayseri Erciyes'in altyapısı için son şans

29 Eylül 2016, Perşembe 10:39
Kayseri Erciyes'in altyapısı için son şans

Gelişim liglerinde yer alan Kayseri Erciyesspor takımları bu hafta Sivas deplasmanına çıkamazsa altyapıya kilit vurulacak.

FutbolArena - Bu sezon büyük sıkıntılar yaşayan Kayseri Erciyesspor'da bu sıkıntıların en büyük yansıması altyapıya olacak. Yüzlerce minik ve genç futbolcunun bulunduğu Kayseri Erciyesspor alt yapısı liglerden ihraç edilme tehlikesi ile karşı karşıya.

Bu konuda en kritik haftaya girilmiş durumda. Daha önce deplasmana gidemeyen Mavi-Siyahlı takımın Gelişim ligi takımları, bu hafta sonu Sivas deplasmanında oynaması gereken maçlara çıkmazsa ligden ihraç edilecek. Böylece yüzlerce sporcu kulüpsüz kalacak.
Federasyon ile yapılan görüşmeler sonucunda Kayseri Erciyesspor altyapısı için son bir şans alındı. Yapılan görüşmeler sonrasında takımın bu hafta sonu Sivas Belediyespor ile oynayacağı üç farklı kategorideki maçlara çıkması halinde temsilcimiz altyapılarda yoluna devam edebilecek.

Ayrıca en fazla iki kategoride aynı anda deplasmana gidilebilen bu liglerde Erciyesspor'un üç kategoride takımların deplasmana  aynı anda gitmesine izin çıktı. Ancak, şu an itibari ile altyapı takımlarının Sivas deplasmanına gidebilmesi için gerekli maddi destek bulunabilmiş değil. Eğer takımlar Sivas deplasmanına gidemezse altyapı liglerden ihraç edilecek. Yüzlerce sporcu hiçbir resmi maç oynayamayacak ve böylece Kayseri Erciyesspor altyapısının kapısına kilit vurulmuş olacak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"