comScore

Kavga onu da mı vurdu?

08 Şubat 2014, Cumartesi 02:36

TRT Spor'da Arif Erdem gitti; Oktay Derelioğlu geldi. Peki Arif Erdem 17 Aralık'ta gerçekleşen operasyon ve devamında yaşanan tasfiye süreci nedeniyle mi ayrıldı?

FutbolArena Özel | 17 Aralık'ta başlayan "yolusuzluk operasyonuyla" birlikte ülkenin hemen hemen her kurumunda büyük tasfiyeler ve yer değişikliği yaşandı. Futbolda bundan etkilendi. 
 
AKP'den ayrılan ve Gülen cemaatine bağlılığını tekrar ilan eden Hakana Şükür'ün Ligtv'de ki görevine son verilmişti. Malum Digitürk TMSF'nin elinde.
 
Bilindiği gibi 17 Aralık operasyonun ardından devletin kanalı TRT'de üst düzey görevde bulunan ve cemaate yakınlığı olan isimlerin görevlerine son verilmişti. Geçtiğimiz günlerde yine TRT'de ilginç bir gelişme yaşandı. 
 
Uzun süredir TRT'de Futbol Ateşi Programı'nın yorumcusu olan Arif Erdem ile yollar ayrılarak yerine eski milli futbolcu Oktay Derelioğlu getirildi. 
 
Arif Erdem de Galatasaray'da oynarken Hakan Şükür ile birlikte cemaate yakınlığı biliniyor.
 
Yaşanan bu ayrılığın ardından Arif Erdem'in de tıpkı Hakan Şükür'de olduğu gibi 17 Aralık'ta açığa çıkan hükümet - cemaat kavgası nedeniyle görevine son verildiği konuşuluyor.

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.