comScore

Kastamonuspor playoff maçlarına çıkacak mı? Futbolculardan protesto

07 Mayıs 2019, Salı 16:23
Kastamonuspor playoff maçlarına çıkacak mı? Futbolculardan protesto

TFF 2. Lig'de playoffa kalan Kastamonuspor 1966'da futbolcular primleri ödenmediği için maçlara çıkmama kararı aldı.

FutbolArena - TFF 2. Lig'de playoff oynama hakkı elde eden Kastamonuspor 1966'da sürpriz bir gelişme yaşandı. Maaşlarını ve primlerini alamadıklarını açıklayan futbolcular, ödeme yapılana kadar maçlara çıkmayacaklarını açıkladı. Takım kaptanı Abdulaziz Solmaz, yaptığı paylaşımda primlerinin ve maaşlarının bir bölümü ödenmediği için maçlara çıkmayacaklarını açıkladı. 
 

Kastamonuspor playoffta hangi takımla eşleşti? Kastamonuspor playoff maçına çıkacak mı?


TFF 2. Lig'de sezonu playoff potasında tamamlayan Kastamonuspor, Sarıyer ile eşleşmişti. Playoff turunda ilk maç 9 Mayıs'ta Sarıyer'in stadında oynanacak. Kastamonuspor'da bu maç öncesi futbolcular sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklama ile maaşlarının ödenmemesi ve primlerin de verilmemesinden ötürü, play-off karşılaşmalarına çıkmama kararı aldıklarını belirttiler.

KASTAMONUSPOR'DAN AÇIKLAMA
"Kastamonuspor 1966 yönetiminin elinden geleni yaptığını, sıkıntıların giderilmesi için her türlü çabayı gösterdiğini biliyoruz. Bugün Türkiye'nin en büyük kulüplerinde maddi sıkıntılar varken bizim kulüpte olması da normaldir. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Şampiyonluğa bu kadar yaklaşmışken bu yapılanlar doğru değildir. Futbolcu kardeşlerimizi anlıyoruz. Ekmek paranızı bu işten kazanıyorsunuz. Haklıda olabilirsiniz. Tepkinizi her türlü verebilirsiniz. Ama maça çıkmıyoruz demek yanlıştır. Önce sizi seven sizi her türlü zorlukta destekleyen taraftara ayıp ettiniz. Bizim tribünlerde memleket çocuğu diye tezahürat yaptıklarımız, bu sıkıntılarda ilk başta gidiyorlar. Sizler bu takım için abisiniz, bu krizi sizler yönetmelisiniz. Kastamonuspor 1966'da alacağınız kalmaz. İster çıkın oynayın, ister oynamayın. Bu saatten sonra şu tavrınızdan sonra hiç önemi yok artık."


 

TFF 2. Lig play-off maçları ne zaman, saat kaçta?


TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de bugün oynanan karşılaşmalar sonucunda gruplarında 2, 3, 4 ve 5. sırayı alan takımlar Play-Off oynamaya hak kazandı. Lig statülerine göre ilk maçlar gruplarında 4. ve 5. sırada yer alan takımların sahasında oynanacak.

TFF 2. Lig'de çeyrek final müsabakaları 9, 13 Mayıs, yarı final müsabakaları 17 ve 21 Mayıs tarihlerinde; final müsabakası ise 28 Mayıs 2019 Salı günü oynanacak.

TFF 3. Lig'de ise yarı final müsabakaları 10 ve 15 Mayıs tarihlerinde; final müsabakaları ise 22, 23 ve 24 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Final merkezleri ise daha sonra ilan edilecek.

Son Dakika Alt Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)