comScore

Kasımpaşa Kasımpaşa

Ricardo Quaresma dönüm noktasını anlattı: 'Çok sinirliydim"

09 Ekim 2019, Çarşamba 18:11
Ricardo Quaresma dönüm noktasını anlattı: 'Çok sinirliydim

Ricardo Quaresma, Portekiz Milli takımıyla Euro 2016'da yaşadıkları şampiyonluğun kariyeri için bir dönüm noktası olduğunu söyledi ve o dönem yaşadıklarını anlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'la bu sezon yolları ayrılan ve Kasımpaşa'ya transfer olan Ricardo Quaresma, kariyerinin dönüm noktalarından biri olan Euro 2016 şampiyonluğunu anlattı. 

Kulüp ve milli takımlarda yedek kaldığı dönemlerde çok sinirli olduğunu söyleyen Quaresma, bu durumu Portekiz Milli takımında Fernando Santos ile aştığını belirtti. 
"2016'DA FERNANDO SANTOS KENDİMİZE İNANMAMIZI SAĞLADI"

Ülkece büyük bir güvenlik hissettik. Eleştirildik ve başarısız olacağımız düşünülüyordu. Fernando Santos bu durumla başa çıktı. Moralleri yükseltti. Bizi motive etti. İnsanları bir araya getirme yeteneğine sahiptir. Bizim en önemli silahımızdı. Kendimize inanmamızı sağladı. 

"YEDEK KALINCA ÇOK SİNİRLİ OLUYORUM, BU DURUMLA BAŞ ETMEME YARDIMCI OLDU"

Fernando Santos'u her zaman seveceğim. Çünkü o bana karşı doğru yaklaşım sergiledi her zaman. Yedek kaldığımda beni anlıyordu. Öfkeyle nasıl baş edeceğimi bilmiyordum. Hoşnutsuzluğum hep yüzüme vuruyordu çünkü. Antrenörle yüksek sesle konuşabilecek kadar sinirli oluyordum. Fernando Santos bu durumla başa çıkabilmemi sağladı ve benimle ilgilendi. Ona hayranım. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"